ZDrogi.pl > Na drogach > Szaleńcza jazda w centrum Grudziądza. 34-latka zdemolowała dom towarowy
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Szaleńcza jazda w centrum Grudziądza. 34-latka zdemolowała dom towarowy

BWM Grudziądź
KMP Grudziądź

Policjanci z Grudziądza, zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która swoim BMW szalała ulicami Grudziądza. Kobieta zdemolowała kilka zaparkowanych samochodów, a także wjechała w dom towarowy.

Nietrzeźwi kierowcy to prawdziwa zmora polskich dróg. Ich skrajnie nieodpowiedzialne, wręcz głupie zachowanie, może prowadzić do poważnych incydentów, które będą zagrażały żdrowiu, a nawet życiu, osób postronnych.

Idealnym przykładem, może być incydent, który miał miejsce w piątek 9 kwietnia w samym centrum Grudziądza. Nietrzeźwa kierująca uszkodziła kilka samochodów, a następnie z impetem wjechała w budynek domu towarowego. 34-letnia kobieta została zatrzymana przez mundurowych i najbliższe dni spędzi w policyjnej celi.

Zgłoszenie o tym niezwykle nietypowym zdarzeniu, zostało złożone w godzinach porannych, około godziny 4.00. Zaniepokojeni mieszkańcy zaalarmowali miejscowe służby o hałasie dochodzącym z samego centrum miasta.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zastali jedynie rozbity samochodów marki BMW. Kierowcy nie było we wnętrzu pojazdu. Po dłuższej chwili do interweniujących służb, podeszła 34-letnia kobieta. Przyznała się do kierowania pojazdem i oświadczyła, że to ona jest odpowiedzialna na wszelkie zniszczenia.

Policjanci bez chwili wahania skontrolowali stan jej trzeźwości. Okazało się, że jest ona kompletnie pijana. W swoim organizmie miała blisko 3 promile alkoholu.

Warto podkreślić, że w wyniku incydentu, została uszkodzeniu uległa jedna ze ścian domu towarowego. Szaleńcza jazda 34-latki doprowadziła również do uszkodzenia 5 samochodów osobowych.

Nie jest żadną tajemnicą, że pijaną zmotoryzowaną czeka bardzo surowa kara. Za jazdę pod wpływem alkoholu, a także spowodowanie kolizji pod jej wpływem, nieodpowiedzialnej kobiecie grozi do nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Polska policja apeluje do wszystkich kierujących o odpowiedzialność za kółkiem. Jazda pod wpływem alkoholu jest szczególnie niebezpieczna i może być przyczyną tragicznych incydentów na publicznych trasach.

Tagi: Wypadek BMW