ZDrogi.pl
Motocyklista zderzenie z autem

Youtube.com STOP CHAM

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Motocyklista jechał w grupie z trzema kolegami. Po wyprzedzenie nagrywającego przyśpieszył i zaczął jechać na jednym kole. W tym momencie na jego pas wyjechało auto.

Motocyklista miał wypadek w Miejscu Piastowym, niedaleko Krosna (woj. podkarpackie) w piątek 9 lipca. Jak widać na nagraniu, prędkość była znaczna, a kierowca seata wyjeżdżający w lewo z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa. W efekcie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis

„Super Jazda” jest kobietą? Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis na torze wyścigowym.

CZYTAJ DALEJ

Według nieoficjalnych źródeł motocyklista jest w ciężkim stanie

Jak pisze kanał STOP CHAM, na którym zamieszczono nagranie, motocyklista reagował na bodźce. Zdawało się, że nic mu się nie stało, jednak do przyjazdu karetki leżał na poboczu. Gdy przyjechał ambulans, przebywał w nim przez ok. 30 minut. Według nieoficjalnych informacji motocyklista jest w ciężkim stanie.

Pozostaje kwestia tego, kto zawinił. Wymuszenie pierwszeństwa jest oczywiste, ale warto zaznaczyć, że motocyklista jechał z wysoką prędkością. Nie trzeba "fotoradaru w oczach", żeby stwierdził, że nie było to przepisowe 50 km/h, do tego tuż przy przejściu dla pieszych.

Winny jest motocyklista, czy kierowca?

W takich przypadkach czasami dochodzi do sytuacji, gdy policja decyduje o winie po obu stronach. Kierowca poprzez wymuszenie pierwszeństwa, a motocyklista poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności i znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Warto przypomnieć, że ulica to nie tor wyścigowy i jeżdżąc zbyt szybko, nie tylko ryzykujemy swoim życiem, ale również nie dajemy innym czasu na reakcje. Choć niewątpliwie współwinnym wypadku był w tym przypadku kierowca seata, to przy niższej prędkości motocyklisty, zderzenia zapewne udałoby się uniknąć, ewentualnie obrażenia byłyby znacznie mniejsze.

Nagranie udostępniamy poniżej:

W 1982 roku skonstruowano prototyp poloneza z nadwoziem typu sedan - długo przed tym, nim opracowano doskonale znany wszystkim czyli model Atu. Samochód miał zastąpić przestarzałego Fiata 125p, ale przegrał z brakiem środków finansowych niezbędnych do dalszych prac nad konstrukcją pojazdu.

Polonez, jakiego nie znaliście. Ostatnia pozycja to prawdziwe zaskoczenie - Galeria

Polonez to ostatni prawdziwie polski samochód. Jeszcze kilkanaście lat temu był codziennością na drogach - nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >