ZDrogi.pl > Na drogach > Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 18.06.2022 02:02

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

motocyklista-makabryczny-wypadek
Youtube.com STOP CHAM

Motocyklista jechał w grupie z trzema kolegami. Po wyprzedzenie nagrywającego przyśpieszył i zaczął jechać na jednym kole. W tym momencie na jego pas wyjechało auto.

Motocyklista miał wypadek w Miejscu Piastowym, niedaleko Krosna (woj. podkarpackie) w piątek 9 lipca. Jak widać na nagraniu, prędkość była znaczna, a kierowca seata wyjeżdżający w lewo z drogi gruntowej nie ustąpił pierwszeństwa. W efekcie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Według nieoficjalnych źródeł motocyklista jest w ciężkim stanie

Jak pisze kanał STOP CHAM, na którym zamieszczono nagranie, motocyklista reagował na bodźce. Zdawało się, że nic mu się nie stało, jednak do przyjazdu karetki leżał na poboczu. Gdy przyjechał ambulans, przebywał w nim przez ok. 30 minut. Według nieoficjalnych informacji motocyklista jest w ciężkim stanie.

Pozostaje kwestia tego, kto zawinił. Wymuszenie pierwszeństwa jest oczywiste, ale warto zaznaczyć, że motocyklista jechał z wysoką prędkością. Nie trzeba "fotoradaru w oczach", żeby stwierdził, że nie było to przepisowe 50 km/h, do tego tuż przy przejściu dla pieszych.

Winny jest motocyklista, czy kierowca?

W takich przypadkach czasami dochodzi do sytuacji, gdy policja decyduje o winie po obu stronach. Kierowca poprzez wymuszenie pierwszeństwa, a motocyklista poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności i znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Warto przypomnieć, że ulica to nie tor wyścigowy i jeżdżąc zbyt szybko, nie tylko ryzykujemy swoim życiem, ale również nie dajemy innym czasu na reakcje. Choć niewątpliwie współwinnym wypadku był w tym przypadku kierowca seata, to przy niższej prędkości motocyklisty, zderzenia zapewne udałoby się uniknąć, ewentualnie obrażenia byłyby znacznie mniejsze.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

Powiązane