ZDrogi.pl
Przejście dla pieszych uniknął wypadku

youtube.com IncredibleLife

Kopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszych

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Przejście dla pieszych to wyjątkowo newralgiczne miejsce na drodze, przed którym każdy kierowca powinien zachować ostrożność. Nie zrobił tego kierujący rozpędzonym SUV-em. Powstrzymał go w ostatniej chwili inny kierowca, który wymierzył celnego kopniaka w

Przejście dla pieszych mogło stać się miejscem dramatu. Sytuację uratował inny kierowca

Przejście dla pieszych powinno gwarantować możliwość bezpiecznego przedostania się na drugą stronę jezdni. Wiele jednak zależy od zachowania samych kierowców. W tym wypadku od tragedii było o krok, kierowca SUV-a nie zważając na nic, pędził z nadmierną prędkością.

Użytkownik drogi, widząc grupę osób na przejściu dla pieszych zatrzymał się, po czym zerknął w lusterko i zobaczył wcześniej wspomnianego SUV-a. Wtedy niespodziewanie wysiadł z auta.

Nic nie wskazywało na to, żeby Volvo zatrzymało się, bądź zwolniło przed przejściem, a na jezdni były już trzy osoby. Kierowca postanowił działać.

Nieznany bohater, przyjmując bojową postawę, wymierzył celnego kopniaka prosto w drzwi Volvo. Kierujący SUVem wyraźnie spanikowany przyśpieszył, żeby chwilę później zahamować na przejściu dla pieszych.

Prawdopodobnie dzięki temu Volvo zmieniło też swój tor jazdy, kierując się do pobocza i nie wjeżdżając w pieszych. Również widać na nagraniu jak sami piesi zostali ostrzeżeni przez niecodzienną interwencję, dzięki temu sami uniknęli hamującego auta.

Bohater z zapędami na karatekę nie zniósł najlepiej swojego aktu odwagi. Kopnięcie rozpędzonego auta było nie tylko niełatwe, ale też niebezpieczne. Skończył się na potwornym bólu nogi, kierowca wracając do swojego auta wyraźnie utykał.

Choć ostatecznie pomysłowy mężczyzna musi być z siebie dumny, bo przyczynił się do uratowania trzech osób. Nie wiadomo, jak sytuacja potoczyła się dalej, biorąc jednak pod uwagę, że do zdarzenia doszło w Rosji, to niczego nie można wykluczyć.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis

„Super Jazda” jest kobietą? Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis na torze wyścigowym.

CZYTAJ DALEJ

Przejście dla pieszych powinno być dla każdego kierowcy ostrzeżeniem, aby zachował czujność

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nie wszystkie potrącenia są z winy kierowcy, czasem dochodzi do sytuacji, gdy ktoś wtargnie na ulicę, ale czasem lepiej schować dumę do kieszeni i pozwolić na wymuszenie pierwszeństwa niż mieć czyjeś życie na sumieniu.

Warto również pamiętać, że infrastruktura nie zawsze jest korzystna dla uczestników. Niektóre przejścia są nieoświetlone, czy tak skonstruowane, że trudno dostrzec pieszego. Ponadto w tym roku mogą wejść przepisy, które zapewnią bezwarunkowe pierwszeństwo pieszym dopiero wchodzącym na przejście.

Pytanie jednak, czy to faktycznie rozwiąże problem? Kierowcy, którzy łamią notorycznie przepisy, po ich zmianie będą je łamać dalej. Problemem jest brak wyobraźni i właściwej edukacji uczestników ruchu, zarówno pieszych, jak i kierowców.

Nagranie udostępniamy poniżej:

W 1982 roku skonstruowano prototyp poloneza z nadwoziem typu sedan - długo przed tym, nim opracowano doskonale znany wszystkim czyli model Atu. Samochód miał zastąpić przestarzałego Fiata 125p, ale przegrał z brakiem środków finansowych niezbędnych do dalszych prac nad konstrukcją pojazdu.

Polonez, jakiego nie znaliście. Ostatnia pozycja to prawdziwe zaskoczenie - Galeria

Polonez to ostatni prawdziwie polski samochód. Jeszcze kilkanaście lat temu był codziennością na drogach - nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że jego losy mogły potoczyć się zupełnie inaczej.

Zobacz galerię >

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Autoblog

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >