ZDrogi.pl

youtube.com IncredibleLife

Kopniakiem powstrzymał SUV-a pędzącego na pieszych

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Przejście dla pieszych mogło stać się miejscem dramatu. Sytuację uratował inny kierowca

Przejście dla pieszych powinno gwarantować możliwość bezpiecznego przedostania się na drugą stronę jezdni. Wiele jednak zależy od zachowania samych kierowców. W tym wypadku od tragedii było o krok, kierowca SUV-a nie zważając na nic, pędził z nadmierną prędkością.

Użytkownik drogi, widząc grupę osób na przejściu dla pieszych zatrzymał się, po czym zerknął w lusterko i zobaczył wcześniej wspomnianego SUV-a. Wtedy niespodziewanie wysiadł z auta.

Nic nie wskazywało na to, żeby Volvo zatrzymało się, bądź zwolniło przed przejściem, a na jezdni były już trzy osoby. Kierowca postanowił działać.

Nieznany bohater, przyjmując bojową postawę, wymierzył celnego kopniaka prosto w drzwi Volvo. Kierujący SUVem wyraźnie spanikowany przyśpieszył, żeby chwilę później zahamować na przejściu dla pieszych.

Prawdopodobnie dzięki temu Volvo zmieniło też swój tor jazdy, kierując się do pobocza i nie wjeżdżając w pieszych. Również widać na nagraniu jak sami piesi zostali ostrzeżeni przez niecodzienną interwencję, dzięki temu sami uniknęli hamującego auta.

Bohater z zapędami na karatekę nie zniósł najlepiej swojego aktu odwagi. Kopnięcie rozpędzonego auta było nie tylko niełatwe, ale też niebezpieczne. Skończył się na potwornym bólu nogi, kierowca wracając do swojego auta wyraźnie utykał.

Choć ostatecznie pomysłowy mężczyzna musi być z siebie dumny, bo przyczynił się do uratowania trzech osób. Nie wiadomo, jak sytuacja potoczyła się dalej, biorąc jednak pod uwagę, że do zdarzenia doszło w Rosji, to niczego nie można wykluczyć.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Przejście dla pieszych powinno być dla każdego kierowcy ostrzeżeniem, aby zachował czujność

Zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nie wszystkie potrącenia są z winy kierowcy, czasem dochodzi do sytuacji, gdy ktoś wtargnie na ulicę, ale czasem lepiej schować dumę do kieszeni i pozwolić na wymuszenie pierwszeństwa niż mieć czyjeś życie na sumieniu.

Warto również pamiętać, że infrastruktura nie zawsze jest korzystna dla uczestników. Niektóre przejścia są nieoświetlone, czy tak skonstruowane, że trudno dostrzec pieszego. Ponadto w tym roku mogą wejść przepisy , które zapewnią bezwarunkowe pierwszeństwo pieszym dopiero wchodzącym na przejście.

Pytanie jednak, czy to faktycznie rozwiąże problem? Kierowcy, którzy łamią notorycznie przepisy, po ich zmianie będą je łamać dalej. Problemem jest brak wyobraźni i właściwej edukacji uczestników ruchu, zarówno pieszych, jak i kierowców.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Autoblog

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]