ZDrogi.pl > Na drogach > Potrącił 16-latka i uciekł. Szuka go policja. Nastolatek ma zmiażdżone nogi - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:58

Potrącił 16-latka i uciekł. Szuka go policja. Nastolatek ma zmiażdżone nogi - Wideo

Potrącił 16-latka na motorowerze. Uciekł z miejsca bez udzielenia pomocy
Materiały Policyjne

Małopolska policja poszukuje sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w środę 7 lipca w miejscowości Staniątki (pow. wielicki). Kierowca potrącił 16-latka, który poruszał się motorowerem.

Nastolatek doznał ciężkich obrażeń nóg, a kierowca uciekł z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w środę 7 lipca, około godziny 21:20, w miejscowości Staniątki. Kierowca samochodu osobowego wymusił pierwszeństwo na oznakowanym skrzyżowaniu i wjechał wprost w 16-latka na motorowerze.

Mężczyzna natychmiast odjechał z miejsca wypadku, pozostawiając nastolatka na jezdni.

Policjanci ustalili, że sprawcą wypadku jest mężczyzna, który podróżował z kobietą. 16-latek doznał ciężkich obrażeń nóg.

Nastolatek ucierpiał w wypadku. Sprawca uciekł

Na pomoc przybyli mu inni kierowcy. Gdy na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, sprawcy już nie było. Funkcjonariusze przypominają, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką możemy podjąć.

Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami zdarzenia bądź mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu tożsamości sprawcy wypadku.

Kierowca czarnego pojazdu może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy ofierze.

Funkcjonariusze proszą o kontakt pod nr. tel. 47 83 41 111 lub 47 83 41 211

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: malopolska.policja.gov.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Powiązane