ZDrogi.pl > Na drogach > Był po środkach odurzających i uciekał mercedesem przed policją. Rozbił się na drzewie - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:54

Był po środkach odurzających i uciekał mercedesem przed policją. Rozbił się na drzewie - Wideo

mercedes-policyjny-poscig
Zgorzelska Policja

Policjanci próbowali skontrolować kierowcę mercedesa. Ten jednak po zobaczeniu sygnałów, podjął się ucieczki. Pościg długo nie trwał, uciekinier wylądował autem na drzewie.

Mercedes zwrócił uwagę policjantów ze Zgorzelca (woj. dolnośląskie). Gdy wysłali mu sygnały do zatrzymania się, ten przyśpieszył i zaczął ucieczkę. Jak informuje zgorzelska komenda, sprawca w trakcie ucieczki stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mercedesem uciekał przed policją. Rozbił się na drzewie

Jak widać na nagraniu, mercedes m.in. wyprzedzał na powierzchni wyłączonej z ruchu, czy nawet jechał pod prąd, niemal w ostatniej chwili omijając zderzenia z innym kierowcą. Podjął się wyprzedzania także z prawej strony, pasem awaryjnym. Gdy inny uczestnik ruchu chciał zjechać na prawo (aby ustąpić miejsca radiowozowi) prawie zderzył się z mercedesem.

Uciekinier jechał także ze znaczną prędkością, policyjny wideorejestrator pokazał w pewnym momencie prędkość 205 km/h. Później kierowca wszedł zdecydowanie za szybko w zakręt, co nie skończyło się dla niego najlepiej. Zanim policjanci go dogonili, zobaczyli z daleka tumany kurzu, bądź też dym z auta (trudno stwierdzić przez jakość nagrania).

Okazało się, że kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu i wylądował na drzewie. Choć zderzenie wyglądało poważnie, to ani kierowcy, ani innemu uczestnikowi ruchu, nic się nie stało. Co więcej, sprawca próbował jeszcze uciekać pieszo.

Okazało się, że kierowca mercedesa był pod wpływem narkotyków

Piesza ucieczka została jednak udaremniona przez zgorzelskich policjantów. Po zatrzymaniu okazało się, że uciekinierem był 31-letni mieszkaniec powiatu lubuskiego. Ciążył na nim zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Badania krwi wykonane w szpitalu wykazały, że kierowca mercedesa był w momencie zdarzenia pod wpływem narkotyków. O jego losach zdecyduje sąd. Sprawca odpowie za ucieczkę, kierowanie autem po zażyciu środków odurzających, jak i za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Zgorzelska Policja

Tagi: Policja