ZDrogi.pl > Na drogach > Jak stracić prawo jazdy w kilka sekund? Ten kierowca pokazuje, że to bardzo proste - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:54

Jak stracić prawo jazdy w kilka sekund? Ten kierowca pokazuje, że to bardzo proste - Wideo

Świętokrzyska Policja
Świętokrzyska Policja

Pewien 52-latek na długo zapamięta spotkanie z świętokrzyską grupą Speed. Kierując dostawczym Iveco, dopuścił się kilku rażących przewinień, które okazały się dla niego bardzo problematyczne. Kluczowy okazał się jeden manewr.

Zdarzenie, które zostało zarejestrowane na poniższym nagraniu, miało miejsce w piątek 14 maja w Smykowie (powiat konecki). Podczas rutynowego patrolu, mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zauważyli dostawcze Iveco, które poruszało się z nadmierną prędkością.

Kierowca znacząco przekraczał dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Wskazanie wideorejestratora pokazało, że prędkość, z jaką się poruszał była o 56 km/h większa od dozwolonej.

Jak się później okazało, nie było to jedyne wykroczenie, które popełnił on w czasie brawurowej jazdy. Nie wiedział, że tuż za nim czają się funkcjonariusze z grupy Speed.

W pewnym momencie pirat drogowy zdecydował się na bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. 

Policjanci nie mogli tolerować takiego zachowania, dlatego bardzo szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna został srogo ukarany za nagminne lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Otrzymał mandat karny w wysokości kilkuset złotych, 20 punktów karnych, a także stracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Polska policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie od dziś wiadomo, że brawura oraz skrajnie nieodpowiedzialne zachowania mogą mieć poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl