ZDrogi.pl
Świętokrzyska Policja

Świętokrzyska Policja

Jak stracić prawo jazdy w kilka sekund? Ten kierowca pokazuje, że to bardzo proste - Wideo

15 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Pewien 52-latek na długo zapamięta spotkanie z świętokrzyską grupą Speed. Kierując dostawczym Iveco, dopuścił się kilku rażących przewinień, które okazały się dla niego bardzo problematyczne. Kluczowy okazał się jeden manewr.

Zdarzenie, które zostało zarejestrowane na poniższym nagraniu, miało miejsce w piątek 14 maja w Smykowie (powiat konecki). Podczas rutynowego patrolu, mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, zauważyli dostawcze Iveco, które poruszało się z nadmierną prędkością.

Kierowca znacząco przekraczał dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, narażając innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo. Wskazanie wideorejestratora pokazało, że prędkość, z jaką się poruszał była o 56 km/h większa od dozwolonej.

Jak się później okazało, nie było to jedyne wykroczenie, które popełnił on w czasie brawurowej jazdy. Nie wiedział, że tuż za nim czają się funkcjonariusze z grupy Speed.

Viral Hog

Rosyjska defilada zakończona totalną klapą. Czołg T-34 stoczył się z lawety - Wideo

CZYTAJ DALEJ

W pewnym momencie pirat drogowy zdecydował się na bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych. 

Policjanci nie mogli tolerować takiego zachowania, dlatego bardzo szybko zatrzymali nieodpowiedzialnego kierującego. Mężczyzna został srogo ukarany za nagminne lekceważenie obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Otrzymał mandat karny w wysokości kilkuset złotych, 20 punktów karnych, a także stracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Polska policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie od dziś wiadomo, że brawura oraz skrajnie nieodpowiedzialne zachowania mogą mieć poważne konsekwencje.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło:
Świętokrzyska Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >