ZDrogi.pl > Na drogach > Chciał nastraszyć sąsiadów gwałtownym hamowaniem. Zabił dwie osoby
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:54

Chciał nastraszyć sąsiadów gwałtownym hamowaniem. Zabił dwie osoby

kierowca-przygniotl-dwie-osoby
Facebook.com Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju

Kierowca volvo popełnił wyjątkowo głupi i kosztowny błąd. Chciał nastraszyć sąsiadów i wyhamować autem tuż przed nimi. Przygniótł ich do ściany, dwóch mężczyzn nie żyje.

Do tragicznego wypadku doszło 4 maja w miejscowości Biszcza (woj. lubelskie). 38-letni kierowca volvo, Patryk P. wjechał w wiatę na stacji benzynowej. Przy ścianie siedzieli dwaj mężczyźni, 58-latek i 73-latek. Obaj zginęli na miejscu.

Kierowca volvo przygniótł dwóch mężczyzn do ściany

Wstępne ustalenia policji wskazały, że mężczyzna próbował wprowadzić auto w kontrolowany poślizg. Manewr się nie udał, w efekcie auto śmiertelnie potrąciło dwóch mężczyzn. Sprawca wypadku nie odniósł żadnych obrażeń.

Policja zbadała 38-latka alkomatem, był trzeźwy. Pobrano również jego krew do badań na zawartość środków odurzających i alkoholu. Sprawca został aresztowany. Policja zbierała na miejscu materiał dowodowy, aby ustalić dokładny przebieg zdarzenia.

Chciał "zażartować". Skończyło się tragedią

Portal Fakt na podstawie relacji świadków, ustalił najbardziej prawdopodobną przyczynę wypadku. Jeden z mieszkańców przyznał, że kierowca volvo często straszył ludzi, rozpędzając się samochodem i hamując tuż przed nimi. Jednak tym razem głupi żart się nie udał. Niektórzy twierdzą, że 38-latek pomylił gaz z hamulcem, są również wersje, że powodem była pomyłka przy skrzyni biegów.

Jak relacjonują Faktowi pracownicy stacji benzynowej, ofiary były zmasakrowane. Do czasu przyjazdu służb udzielono im pierwszej pomocy. W międzyczasie Patryk P. miał rzucić się na ziemię, płakać, przepraszać i krzyczeć, że nie chce wracać do więzienia.

Sprawca zdarzenia był jednak wcześniej wielokrotnie karany za rozboje i bójki. Niedawno wrócił z pracy w Wielkiej Brytanii, za zarobione pieniądze kupił volvo, którym spowodował wypadek (warto dodać, że auto ma kierownicę z prawej strony). Patrykowi P. grozi do 8 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Fakt

Tagi: Wypadek Volvo