ZDrogi.pl > Aktualności > Najszybszy samochód świata rozbity. Nici z bicia rekordów
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:54

Najszybszy samochód świata rozbity. Nici z bicia rekordów

Najszybsze produkcyjne auto świata zniszczone
thedrive.com

SSC Tuatara to najszybszy samochód produkcyjny na świecie, ale przy zdobywaniu tego tytułu nie obyło się kontrowersji.

Wiele osób dostrzegło na nagraniu z próby bicia rekordu nieprawidłowości, które wskazywały, że auto w rzeczywistości jechało wolniej, niż oficjalnie podano.

Oficjalne wideo pokazujące osiągnięcie prędkości 331 mil na godzinę (532.69 km/h) zostało obalone przez sceptyków w mediach społecznościowych. SSC ostatecznie przyznało, że w nagraniu pojawiło się mnóstwo błędów i obiecało powtórkę w styczniu.

SSC Tuatara zniszczona w trakcie transportu. Wiatr wywrócił kontener z pojazdem

Wtedy ten sam hipersamochód o mocy 1750 koni mechanicznych ustanowił, oficjalny już, rekord prędkości maksymalnej 282,9 mil na godzinę (455.28). Oczywiście wynik był słabszy, niż oczekiwano, ale wystarczył, aby zdobyć tytuł najszybszego produkcyjnego auta świata.

W najbliższym czasie nie będzie bicia rekordów. Auto wymaga napraw

SSC jednak obiecało, że podejmie kolejną próbę, w której przekroczy magiczną barierę 300 mil na godzinę.

Jak donosi portal „The Drive”, może być o to bardzo trudno. SSC Tuatara, która służyła do prób bicia rekordów, został poważnie uszkodzona w kwietniu. Auto uległo uszkodzeniu w drodze na Florydę, gdzie miało podejść do kolejnej próby.

Według nieoficjalnych źródeł, w trakcie transportu silny wiatr spowodował, że kontener z wartym 1,9 milion pojazdem się przewrócił.

Jerod Shelby potwierdził jednak, że ten konkretny egzemplarz nr. 001 należący do Larry'ego Caplina, może zostać naprawiony. Uszkodzenie pojazdu było głównie kosmetyczne i auto wkrótce znów będzie w pełni sprawne.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: thedrive.com