ZDrogi.pl
Zlot samochodowy zatrzymała policja

Lubuska Policja

Policja chwali się sukcesem. Rozgoniła nielegalny zlot samochodowy

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Zlot samochodowy został rozbity przez policję. Funkcjonariusze pochwalili się, że "nie dopuścili do wyścigów samochodowych". Argumentowano również, że rozbito nielegalne zgromadzenie

Zlot samochodowy w Kostrzynie nad Odrą został przerwany przez funkcjonariuszy policji. Funkcjonariusze w ramach interwencji skontrolowali kierowców i ich auta.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia. Policja miała informacje o rzekomym zlocie na ulicy Szumiłowskiej. Podobno uczestnicy mieli się tam ścigać, na miejscu faktycznie zastano grupę osób w samochodach, oraz obserwatorów.

Jak czytamy na stronie wielkopolskiej policji, funkcjonariusze zareagowali, aby "nie doszło do niebezpiecznej sytuacji z udziałem aut i pieszych". Podkreślono również, że publiczne drogi nie służą "do wyścigów i driftów".

Niewątpliwie nie służą, pytanie jednak jak udowodnić, że zgromadzeni kierowcy chcieli się ścigać? Wiele osób organizuje zloty samochodowe po prostu po to, żeby się spotkać i porozmawiać, a niekoniecznie szaleć na drogach.

Zobacz także: Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - Wideo

Chyba że policjanci faktycznie przyłapali kierowców na wyścigach. W komunikacie nie ma jednak na ten temat ani słowa. Jest jedynie informacja o osobach, które "chciały się ścigać". Jak to policja udowodni? To już wiedzą tylko funkcjonariusze.

Wiadomo również, że do Kostrzyna nad Odrą sprowadzono dodatkowe patrole z Gorzowa Wielkopolskiego i sąsiednich komend. Celem było zniechęcenie kierowców do szybkiej jazdy.

Zlot samochodowy był nielegalny. Wszystko z powodu koronawirusa

Policjanci znaleźli jednak inny powód, który pozwolił uznać zlot za nielegalny. Było nim rządowe rozporządzenie zakazujące zgromadzeń.

W związku z pandemią organizowanie zgromadzeń powyżej 5 osób jest zabronione. Jeśli spotykają się osoby poniżej tego limitu, muszą i tak zachować dystans przynajmniej 100 metrów.

Co za tym idzie, organizowanie takich zlotów samochodowych jest nielegalne, z powodu przepisów epidemicznych. Oczywiście inną kwestią są niebezpieczne popisy na drogach publicznych, ale jeśli takowe się nie odbywają, jedyny argument, jaki może użyć obecnie policja to ten dotyczący zakazu zgromadzeń.

Gorzowska komenda poinformowała, że zbierany jest materiał dowodowy. Za sprowadzenie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób, sprawa trafi do sądu. Warto jednak zaznaczyć, że policja przegrywa wiele spraw dotyczących zakazu zgromadzeń.

Źródło: Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl


zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Podobne artykuły

Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >
Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny. Doszło do groźnego wypadku.

Na drogach

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny - Wideo

Czytaj więcej >