ZDrogi.pl > Aktualności > W Kentucky zrobiono rondo. Amerykanie nie mieli pojęcia, jak sobie z nim poradzić - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:41

W Kentucky zrobiono rondo. Amerykanie nie mieli pojęcia, jak sobie z nim poradzić - Wideo

Amerykanie wybudowali w Kentucky rondo. Kierowcy nie byli w stanie sobie z nim poradzić
Reddit: IdiotsInCars

Amerykańskie drogi kojarzą nam się z długimi i szerokimi prostymi. To właśnie przez to auta „Made in USA” mają średnice zawracania kontenerowca, miękkie zawieszenia i są po prostu ogromne.

Na drogach jest po prostu miejsce na takie pojazdy. W Europie sytuacja jest kompletnie odmienna. Nie brak wąskich uliczek i ciasnych zakrętów, w których większość typowo amerykańskich aut by się nie zmieściła.

To, jak bardzo różnią się kierowcy w Stanach i Europie, doskonale widać na nagraniu, które pojawiło się na portalu Reddit. Ktoś wpadł na genialny pomysł upłynnienia ruchu w pewnym miasteczku w stanie Kentucky, budując tam rondo.

Kierowcy w USA nie przywykli do skrzyżowania o ruchu okrężnym. Jak podaje portal Auto-Świat, w całej Ameryce jest zaledwie 7100 rond. To naprawdę niewiele jak na tak ogromny kraj.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Z lotu ptaka widać, że kierowcy improwizowali

Z drona widać, że w Kentucky zbudowano jedno z najprostszych możliwych rond, które można sobie wyobrazić... a i tak kierowcy mieli z nim ogromny problem. Strach pomyśleć, jak ruch wyglądałby, np. na rondzie turbinowym.

Zrobiono na nim nawet wysepki pomiędzy jezdniami, ale i tak mieszkańcy nie poradzili sobie z tym trudnym wyzwaniem. Wyczyny kierowców nagrano z drona, warto je zobaczyć.

Powstało w hrabstwie Rowan w Kentucky i zastąpiło czterokierunkowe skrzyżowanie, na którym codziennie jeździło około 4 tys. samochodów.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: zDrogi.pl

Powiązane