ZDrogi.pl > Aktualności > Masz ten model telefonu? Możesz mieć poważny problem, by wjechać na autostradę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Masz ten model telefonu? Możesz mieć poważny problem, by wjechać na autostradę

GDDKiA
GDDKiA

Aplikacja e-TOLL generuje pierwsze problemy. Okazuje się, że nie wszyscy kierowcy będą mogli z niej korzystać, ponieważ spora liczba popularnych smartfonów nie jest w stanie spełnić jej wymogów technicznych.

Od października podróżowanie po autostradach A2 oraz A4 miało być zdecydowanie bardziej intuicyjne, oraz przejrzyste. Jak się okazuje, rzeczywistość nie jest tak kolorowa i kierowcy napotkali pierwsze problemy.

Warto dodać, że wraz z nadejściem grudnia zniknie system manualnego poboru opłat na niektórych odcinkach autostrad A2 oraz A4 (zarządzanych przez GDDKiA). W teorii takie rozwiązanie miało być korzystne dla kierowców, ponieważ w wydatny sposób rozreguluje ono korki w okolicach bramek.

W praktyce wielu zmotoryzowanych nie będzie w stanie zainstalować aplikacji e-TOLL, ponieważ spora liczba kultowych smartfonów nie spełnia wymogów technicznych.

Aplikacja, która miała ułatwić podróżowanie po autostradach, zbiera przytłaczająco negatywne opinie. Wiele osób narzeka na jej działanie i tęskni za jej poprzednikiem, systemem Via-TOLL.

Według oficjalnych danych aplikacja działa na smartfonach działa jeszcze na urządzeniach z systemem Android 6.0, który lata świetności ma dawno za sobą. Użytkownikom rekomenduje się korzystanie z wersji 11 lub nowszej.

Problemy będą mieć użytkownicy iPhone, którzy muszą posiadać telefon z systemem od 13 w górę.

W praktyce oznacza to, że właściciele takich modeli jak iPhone 5S, iPhone 6/6 Plus czy iPad Mini 3 nie będą w stanie zainstalować aplikacji.

Na szczęście istnieje sposób, by w skuteczny sposób zniwelować brak telefonu z odpowiednimi wymaganiami.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Jak informuje portal WRC.net, w sytuacji, gdy nasz sprzęt z modułem GPS nie będzie w stanie udźwignąć wymagań e-TOLL, można nabyć urządzenie pokładowe, które będzie kompatybilne z systemem urządzeń pokładowych OBU. Inną opcją jest zakup lokalizatora ZSL.

Osoby podróżujące pojazdami osobowymi do 30 listopada mogą dokonywać zakupu biletów w tradycyjny sposób.

Po tym terminie będzie to możliwe jedynie w formie online bądź też na autostradowym MOP-ie.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: WRC.net

Powiązane