ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca nagrał bitwę dostawcy z taksówkarzem. Wszyscy złamali przepisy - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:41

Kierowca nagrał bitwę dostawcy z taksówkarzem. Wszyscy złamali przepisy - Wideo

Kierowca taksówki kontra dostawca pizzy w poznaniu
YouTube: Stop Cham

Na popularnym kanale YouTube: Stop Cham pojawiło się nagranie dokumentujące to, w jak ciężkich czasach przyszło nam żyć.

Wideo przedstawia kierowcę taksówki i dostawcę pizzy, którzy śpieszą się do klientów - obaj byli mocno zmotywowani. Taksówkarz nie chciał odpuścić.

Widać, że w dobie pandemii nie można pozwolić sobie nawet na minutę spóźnienia.

Koniec z żartami. O co poszło? Kierowca taksówki poruszał się pasem, który nagle się skończył. Gdy chciał go zmienić, miejsce zajął mu dostawca pizzy - ta zniewaga nie mogła mu ujść płazem.

Taksówkarz postanowił dać lekcję jazdy dostawcy, zajeżdżając mu drogę przy najbliższej okazji. Na koniec rzuca kilka wulgaryzmów, gdy panowie spotykają się na światłach... i odjeżdża na czerwonym. Jak czytamy w opisie filmu na YouTube - „nagranie zostało wysłane na policję".

Teraz pytanie - czy rejestrujący całe zajście kierowca zdaje sobie sprawę, że na samym początku nagrania udokumentował swoje wykroczenie?

Autor nagrania sam popełnił wykroczenie - nie zauważył?

W czwartej sekundzie filmu widzimy, jak wjeżdża na  „późnym żółtym", na skrzyżowanie. Ba! Niewykluczone, że miał już nawet czerwone światło. Chwilę później za autorem wideo wjeżdża dostawca pizzy w volkswagenie up!

Warto przy tej okazji przypomnieć, że wjazd na żółtym świetle również jest wykroczeniem! Wyjątek stanowi sytuacja, w której zatrzymanie pojazdu przed sygnalizatorem wymaga od kierowcy gwałtownego hamowania, które mogłoby doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Autor nagrania miał dobre dwie sekundy na zatrzymanie się przed skrzyżowaniem.

Wjeżdżanie za sygnalizator, kiedy jest to zabronione, jest wykroczeniem, za które możemy zostać ukarani mandatem w wysokości nawet 500 zł, oraz 6 punktami karnymi.

Miało być nagranie o agresywnym taksówkarzu, a wyszedł dowód popełnienia wykroczenia przez trzech kierowców.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl