ZDrogi.pl > Wideo > Zatrzymali auta, by mogła przejść przez jezdnię. To, co zrobiła piesza było niebywałe - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:03

Zatrzymali auta, by mogła przejść przez jezdnię. To, co zrobiła piesza było niebywałe - Wideo

 Trolejbusiarz / Youtube
Trolejbusiarz / Youtube

Zachowanie niektórych uczestników ruchu drogowego może zaskakiwać. Idealnie obrazuje to poniższa sytuacja, która została zarejestrowana w jednym z polskich miast. Film z cyklu ,,Co pieszy miał na myśli?".

Nowe, rygorystyczne przepisy odnośnie do pierwszeństwa pieszych, mają na celu poprawienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Jak się okazuje, takowe rozwiązanie zdało egzamin, w pewnym stopniu poprawiając bezpieczeństwo w obrębie przejść dla pieszych.

Jak się okazuje, każda sytuacja ma dwie strony medalu. Czasami piesi nadużywają pierwszeństwa, generując mnóstwo nietypowych, a zarazem niebezpiecznych sytuacji na publicznych drogach.

W tym konkretnym przypadku mamy do czynienia z niestandardowym przykładem.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Pewna kobieta czekała przed przejściem dla pieszych. Wszyscy kierujący, którzy poruszali się ulicą, byli przekonani, że chciała przedostać się na drugą stronę jezdni, dlatego zatrzymali swoje pojazdy.

Wzorcowa postawa nie została jednak wykorzystana przez pieszą, która zaskoczyła wszystkich swoim nietypowym zachowaniem.

Kobieta mogła w przejść na drugą stronę w bezpiecznych okolicznościach, mimo to zrezygnowała, by następnie zmienić kierunek. Być może była zdezorientowana i nie wiedziała, gdzie chce iść. Jedynie taki scenariusz da się logicznie wytłumaczyć.

Kierowca BMW nie chciał tracić czasu, dlatego widząc zachowanie pieszej, kontynuował dalszą jazdę.

Tak czy inaczej, musimy zganić kobietę za jej nierozważne zachowanie. Zatrzymywanie ruchu bez przyczyny jest kompletnie nieodpowiedzialne i w finalnym rozrachunku może być przyczyną wielu nietypowych incydentów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl