ZDrogi.pl > Na drogach > Wpadł Passatem B5 do rzeki, był tak pijany, że nie wiedział, czy jechał sam
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Wpadł Passatem B5 do rzeki, był tak pijany, że nie wiedział, czy jechał sam

Volkswagen Passat B5 w rzece
Policja.pl

Volkswagen Passat B5 w rzece. Policja przyjechała na miejsce

Volkswagen Passat B5 wylądował w rzece, gdy auto prowadził nietrzeźwy kierowca. W sobotę 27 lutego, przed godziną 12:00 policjanci w Ludwikowie (woj. Kujawsko-Pomorskie) otrzymali wiadomość o aucie zwodowanym w Noteci.

Jak później ustalili funkcjonariusze, kierowca miał stracić panowanie nad autem, prawdopodobnie z powodu wysokiej prędkości. Następnie wypadł z trasy i wjechał do rzeki.

Jak podaje policja, kierowca mimo wjechania do wody i nietrzeźwości, był w stanie opuścić samochód. Pomógł mu w tym świadek zdarzenia.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Na początku 28-latek stwierdził, że to nie on prowadził auto. Na miejsce wezwano nurków, którzy przeszukali korytko rzeki, w poszukiwaniu pasażerów.

Poszukiwania jednak nie potwierdziły, aby ktoś był jeszcze w aucie. Z kolei portal Wybór Kierowców powołując się na relacje policjantów, wskazuje, że kierowca był tak pijany, że nie potrafił stwierdzić, czy to on prowadził auto.

Volkwagen Passat B5 wyciągnięty z rzeki. Kierowca poniesie konsekwencje

Badanie wykazało, że 28-latek miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym został zatrzymany przez policję.

- Wczoraj (28.02.21) mieszkaniec nakielskiej gminy usłyszał zarzut za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a dzisiaj (01.03.21) czynności z nim wykona prokurator - informuje policja w Nakle nad Notecią.

Zgodnie z art. 178a kodeksu karnemu, pijany kierowca podlega grzywnie, bądź karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego zostanie wydany czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Jak podaje portale Wybór Kierowców, to jednak nie koniec akcji policji w tym miejscu. Z Bydgoszczy wezwano grupę specjalistyczną, do sprzątnięcia skutków zdarzenia.

Nurek z bydgoskiej grupy zamocował linę do samochodu, a następnie za jej pomocy wyciągnięto Volkswagena Passata B5 na brzeg. Koszty operacji poniesie właściciel auta.

Źródło: Wybór Kierowców

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Volkswagen
Powiązane