Kierowca autobusu szkolnego prowadził pod wpływem alkoholu
Pijany kierowca
Pijany kierowca autobusu szkolnego został złapany 25 lutego ok. godziny 8:00 w miejscowości Olszewo-Borki (okolice Ostrołęki, woj. mazowieckie). ITD prowadziło akurat kontrole pojazdów szkolnych.
Kontrolę pijanego kierowcy rozpoczęto chwilę po tym jak na przystanku wysadził grupę dzieci. Zbadano go alkomatem, który wykazał ponad 0,57 promila w wydychanym powietrzu.
53-letni kierowca autobusu został zbadany drugi raz, bo zawsze jest ryzyko błędu maszyny. Drugi pomiar wskazał na 0,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej
ITD wezwało na miejsce Wydział Drogowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Funkcjonariusze wykonali badanie swoim sprzętem, kierowca miał 0,8 promila w wydychanym powietrzu.
Pijany kierowca nie przyznawał się do winy
Co ciekawe, mimo trzech badań, z dwoma różnymi urządzeniami, kierowca dalej nie przyznała się do spożywania alkoholu przed jazdą. Stwierdził, że pił jedynie poprzedniego dnia.
Pijany kierowca został przekazany policjantom z Ostrołęki. Funkcjonariusze będą prowadzić z nim dalsze czynności (prawdopodobnie został skierowany na badania krwi).
Piłeś dzień wcześniej? To nie znaczy, że możesz wsiadać za kierownicę
Być może pijany kierowca nie kłamał i tego samego dnia nie pił alkoholu. Warto jednak pamiętać, że wypite "procenty" nie znikają z naszego organizmu wraz z pójściem spać.
Dlatego jeśli planujemy następnego dnia jeździć autem, nie powinniśmy spożywać alkoholu w dużych ilościach. Oczywiście jeśli np. wypijemy jedno piwo wieczorem, to następnego ranka już raczej nie będzie po nim śladu. Kluczowy jest umiar.
Organizm człowieka potrzebuje trzech godzin na spalenie 20-30 g czystego alkoholu. 10 g czystego alkoholu zawarte jest w ok. 250 ml piwa 5%, ok. 100 ml wina o mocy 12%, czy ok. 30 ml wódki o mocy 40%. Łatwo w tej kwestii poczynić obliczenia.
Wiele zależy jednak m.in. od naszej masy ciała, w sieci są dostępne kalkulatory, pozwalające obliczyć ilość promili w naszym organizmie. Nie są one jednak dokładne. Jedyny sposób na wiarygodny pomiar to atestowany alkotest, bądź wizyta na komisariacie w celu "dmuchnięcia" w alkomat.
Źródło: ITD
`
Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================
zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl
Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl
Motocyklista uderzył w znak drogowy i stracił nogę. Kompletna znieczulica świadków - Wideo
W dziesięć sekund rozbił klasyczne Ferrari o przydrożny mur - Wideo
Na estakadzie Kwiatkowskiego w Gdyni, spod naczepy ciężarówki wyskoczył mężczyzna
`