ZDrogi.pl > Na drogach > Tragiczny wypadek na północy kraju. Kobieta została przygnieciona przez cysternę
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:40

Tragiczny wypadek na północy kraju. Kobieta została przygnieciona przez cysternę

wypadek-pod-elkiem
Pogotowie Ratunkowe Ełk

Tragiczny wypadek na drodze krajowej numer 16. Auto osobowe zderzyło się z ciężarówką. Cysterna z cementem przygniotła kobietę w toyocie corolli.

Do tragicznego wypadku doszło na trasie pomiędzy Ełkiem a Kalinowem (woj. warmińsko-mazurskie). Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do ratowników 15 kwietnia koło godziny 7:36.

Między miejscowościami Skomętno Wielkie i Długie, ciężarówka zderzyła się z toyotą corollą. Wstępne ustalenia policji wskazują, że kierujący zestawem miał zjechać na przeciwległy pas ruchu.

Po zderzeniu oba pojazdy wypadły do rowu. Auto osobowe zostało przygniecione przez cysternę.

Aby dostać się do toyoty, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Niestety, kobiety kierującej autem osobowym nie udało się uratować, zginęła na miejscu.

Niestety, jak widać na zdjęciach, naczepa z cysterną kompletnie zmiażdżyła auto. Przewróciła się na tyle niefortunnie, że nie dała kobiecie żadnych szans.

W cysternie znajdowało się 27 ton cementu. Policja będzie teraz ustalać szczegółowe przyczyny wypadku.

W akcji uczestniczyło pięć zastępów straży pożarnej, w tym JRG Ełk i OSP Kalinowo. Na miejscu obecne było tak pogotowie ratunkowe, policja i inspekcja transportu drogowego.

Relacja jednego ze świadków rzuca nowe światło na przyczyny wypadku

Jak można przeczytać z relacji jednego ze świadków, wypadku winna była osoba trzecia. W zakręcie cofał kierowca wywrotki, aby zmieścić się w ciasną uliczkę. Robił w to na tyle niefortunnym miejscu, że wielu kierowców ledwo było w stanie wyhamować, gdy go zauważyła.

Jak pisze świadek, kierowca TIR-a nie miał szans wyhamować, musiał "uciekać", aby nie wjechać w kilka aut. Możliwe, że gdyby nie podjął takiej decyzji, to ofiar byłoby znacznie więcej.

Źródło: Pogotowie Ratunkowe Ełk, Ratownictwo Powiatu Ełckiego

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek 911
Powiązane