ZDrogi.pl Aktualności Pracowniczka służby zdrowia jechała pijana na dyżur
Wikimedia Commons Cezary p CC4.0

Pracowniczka służby zdrowia jechała pijana na dyżur

19 marca 2022
Autor tekstu: Konrad Karpiuk

Kontrola drogowa pracowniczki służby zdrowia. Pijana jechała do pracy

W poniedziałek 22 marca koło 19:00 dyżurny komendy otrzymał zawiadomienie o aucie jadącym "slalomem" od Bolimowa. Na miejsce wysłano patrol lokalnej drogówki, w celu przeprowadzenia kontroli drogowej podejrzanego auta.

Funkcjonariusze szybko zlokalizowali podejrzanego volkswagena golfa . Okazało się, że za kierownicą siedziała 46-letnia kobieta.

Zatrzymana przyznała, że jest pracowniczką służby zdrowia i właśnie jedzie do pracy na dyżur. Zbadano ją alkomatem, urządzenie wskazało 2 promile alkoholu w organizmie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policjanci uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę. Grozi jej teraz kara pozbawienia wolności do dwóch lat, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kontrola drogowa zakończona uniemożliwieniem dalszej jazdy. Czy za ten wybryk poniesie konsekwencje służbowe?

Czy w takiej sytuacji, szpital może wyciągnąć wobec pracowniczki konsekwencje służbowe? Teoretycznie, kobieta nie była funkcjonariuszem służbowym, a do zdarzenia doszło poza pracą. Sprawa byłaby inaczej traktowana gdyby była np. policjantką.

460latka może jednak odpowiedzieć za niestawienie się w pracy. Ponadto pracodawca może (ale wcale nie musi) domniemywać, że pracowniczka miała zamiar się stawić pijana w szpitalu. Wiele zależy tu od indywidualnej decyzji ordynatora.

Gdyby nikt pielęgniarki po drodze nie powstrzymał, konsekwencje mogłyby być znacznie poważniejsze. Za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, bądź areszt.

W przypadku zawodów medycznych istnieje jeszcze coś takiego jak "narażenie pacjentów na utratę zdrowia, lub życia". Występek traktowany jest jako przestępstwo, za które grożą nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Pielęgniarka była kompletnie pijana. To nie było "jedno piwo"

Warto jeszcze zaznaczyć, że 2 promile alkoholu we krwi to już poważny stan. Wpływ alkoholu na zachowanie zbadała grupa naukowców z Uniwersytetu w Cambridge.

Z badań wynika, że osoby mające we krwi od 0,7 do 2 promili alkoholu przejawiały zaburzenia równowagi, niższą sprawność intelektualną, drażliwość i opóźnione reakcje. Natomiast badani z 2-3 promilami alkoholu we krwi przewracali się, mieli zaburzenia mowy, wzmożoną senność, niską kontrolą nad własnym zachowaniem i zanik odruchów fizjologicznych.

Źródło: Policja

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. __Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Obserwuj nas w
autor
Konrad Karpiuk
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl
na drogach aktualności porady motorsport katalog pojazdów wideo