ZDrogi.pl > Aktualności > Pożar ciężarówki na autostradzie A4. Spłonęły przesyłki i paczki kurierskie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Pożar ciężarówki na autostradzie A4. Spłonęły przesyłki i paczki kurierskie

Pożar ciężarówki na A4
Materiały Policyjne

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia doszło do groźni wyglądającego pożaru. Na autostradzie A4 (za węzłem Rudno, w kierunku Krakowa) spłonęła ciężarówka transportująca przesyłki i paczki kurierskie.

W chwili przyjazdu policji i straży pożarnej pożar zdołał ogarnąć kabinę kierowcy i część naczepy.

Na opublikowanych przez Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie zdjęciach widać, że ogień strawił znaczną część pojazdu, oraz większość transportu. W trakcie akcji gaśniczej oraz podczas usuwania szkód autostrada A4 była kompletnie zablokowana.

Do pożaru ciężarówki doszło około godziny 2 w nocy. Policja kierowała ruch na objazd prowadzący przez węzeł Rudno oraz drogę krajową nr 79 przez Krzeszowice.

[EMBED-508]

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał

Z informacji przekazywanych przez pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierowca ciężarówki w trakcie jazdy zauważył nagle, że auto zaczyna płonąć. Mężczyzna natychmiast zjechał na pobocze i zatrzymał pojazd. Niestety płomienie były na tyle duże, że nie był w stanie ugasić ognia. Pożar szybko się rozprzestrzeniał.

Samemu kierowcy na szczęście nic się nie stało, ale niestety spłonęła duża część transportowanego towaru. Pojazd przewoził paczki oraz przesyłki kurierskie.

Na miejscu zjawiła się straż pożarna, która zdołała ugasić ogień. Około godziny 4 nad ranem, czyli dwie godziny po pojawieniu się ognia, udało się udrożnić lewy pas ruchu. W miejscu pożaru nadal jednak mogą występować pewne utrudnienia.

[EMBED-507]

Źródło: Interia.pl/Polsat News

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane