ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowca został potrącony przez ciężarówkę. Chciał zatrzymać ją swoim ciałem - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Kierowca został potrącony przez ciężarówkę. Chciał zatrzymać ją swoim ciałem - Wideo

Wypadek ciężarówk
CGTN

Kierowca ciężarówki mógł doprowadzić do dramatu. Nie zaciągnął ręcznego i chciał zatrzymać ciężarówkę własnym ciałem. 

Na publicznych drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy zapominają o bardzo istotnej rzeczy. Podczas parkowania swojego samochodu, pozostawiają go bez wrzuconego biegu, a także zaciągniętego hamulca postojowego. 

Idealnym przykładem może być bohater poniższego nagrania. Mężczyzna mógł słono zapłacić za swoje gapiostwo. 

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w chińskiej miejscowości Zhangjiakou w północnych Chinach. Pewien kierowca zawodowy został przejechany przez swoją ciężarówkę, kiedy ta zaczęła toczyć się do przodu. Wszystko przez fakt, że zapomniał on zaciągnąć hamulca ręcznego. 

Filmik pokazuje, że mężczyzna jest niezwykle zdeterminowany by zatrzymać pojazd. Oczywiście ta sztuka się mu nie udaje i samochód ciężarowy konsekwentnie zmierzał w kierunku dystrybutorów paliwa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ostatecznie pechowiec wylądował pod kołami, aczkolwiek nie odniósł poważniejszych obrażeń. Ze złamaną ręką oraz kilkoma potłuczeniami został przetransportowany do lokalnej placówki medycznej. 

Przerażony pracownik stacji szybko wezwał na miejsce służby ratunkowe. Poinformowały one, że od tragedii dzieliły dosłownie centymetry. Ciężarówka minęła dystrybutor o około 30 centymetrów.

Z ustaleń mundurowych wynika, że pechowy kierowca poprosił personel stacji o o wyjęcie akumulatora, by móc go skontrolować. Nad ranem miał widoczny problem z uruchomieniem silnika, dlatego podejrzewał, że za taki stan rzeczy odpowiada niesprawny akumulator.

Niestety, ale zapomniał zaciągnąć hamulec ręczy, przez co doszło do tego koszmarnego incydentu. Poniższy przykład idealnie pokazuje, jak poważne konsekwencje może mieć chwila nieuwagi.

Źródło: CGTN

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane