ZDrogi.pl
Policja nieoznakowany radiowóz

Facebook.com Nieoznakowane radiowozy policij

Policjanci dostali nieoznakowanego Mercedesa. Złapano ich na łamaniu przepisów - Wideo

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja w Gdańsku otrzymała nowy, nieoznakowany radiowóz. Nie trzeba było długo czekać, aż internauci go rozpoznali. Bardziej jednak zaskakuje fakt, że przyłapano policjantów na łamaniu przepisów.

Policja w Gdańsku otrzymała wyjątkowo nietypowy samochód jako nieoznakowany radiowóz. Jest nim Mercedes klasy E 280 CDI. Co ciekawe to wersja kombi, z kodem fabrycznym S211 (sedan ma oznaczenie W211).

Na pewno duże, czarne i już nieco wiekowe (auto produkowano w latach 2002-2009) kombi mercedesa, to nie jest auto, które podejrzewalibyśmy o bycie radiowozem. Dlatego niewątpliwie, gdańska policja zyskała element zaskoczenia.

Oczywiście jak to w erze internetu, lokalni kierowcy szybko wykryli pojazd i zaczęli się ostrzegać, zamieszczając zdjęcia auta gdańskiej drogówki na portalach społecznościowych. Nawet gdy policja zmieniła tablice rejestracyjne, to internauci szybko to wykryli.

Zobacz także: Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - Wideo

Policja łamie przepisy, wszystko się nagrywa

To jednak nie wszystko. W internecie zaczęło krążyć nagranie jak policjanci jadący mercedesem, łamią przepisy. Może sądzili, że w takim aucie nikt się nie zorientuje, że są funkcjonariuszami?

Na nagraniu widać jak policyjny mercedes jedzie pasem do skrętu w prawo. Nagle jednak wyprzedza nagrywającego, przerywa linię ciągłą i zajeżdża mu drogę, zjeżdżając na pas do jazdy prosto.

Cóż, gdyby tak zrobił inny kierowca, a kamerę mieli policjanci, to skończyłoby się mandatem. W tym wypadku policja raczej sama sobie mandatu nie wypisała.

Chwilę później nieoznakowany radiowóz wyprzedza autobus, również w niedozwolonym miejscu. Oczywiście zakaz wyprzedzana na przejścia dla pieszych nie obowiązuje na skrzyżowaniach z sygnalizacją, ale linia ciągła nie znajduje się tam przypadkiem.

Po stylu jazdy było widać, że kierujący funkcjonariusz był raczej z kategorii tych jeżdżących "dynamicznie". Można by to zrozumieć, gdyby były włączone sygnały i funkcjonariusze jechali na interwencję. Jednak w tym momencie, nieoznakowany radiowóz nie był pojazdem uprzywilejowanym.

Wiekowy Mercedes w rękach policji

Wiele osób może się zastanawiać, jak tak wiekowe auto trafiło w ręce policji? Często, gdy pojazdy przestają być użytkowane w innych służbach (np. BOR), czy w urzędach, trafiają właśnie do policji.

Funkcjonariusze mają czym "jechać" bo ich S211 to wersja E280 CDI. Taki emblemat oznacza, że pod maską jest albo wysokoprężne 3,2-litrowe R6 (177 KM), albo 3-litrowe V6 (177 KM lub 190 KM).

Źródło: Motofilm

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl


zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Podobne artykuły

Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >
Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny. Doszło do groźnego wypadku.

Na drogach

Kierowca ścigał się z motocyklistami, gdy jego partnerka zaciągnęła ręczny - Wideo

Czytaj więcej >