ZDrogi.pl > Aktualności > 68-latka zginęła w koszmarnym wypadku. Jej auto wbiło się w tył ciężarówki
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

68-latka zginęła w koszmarnym wypadku. Jej auto wbiło się w tył ciężarówki

68-letnia kobieta zginęła uderzając w naczepę ciągnika
Materiały Policyjne

W sobotę, 3 kwietnia, około godziny 7:30 doszło do strasznego wypadku na autostradzie A4 w kierunku Rzeszowa. 68-latka kierująca Mercedesem wjechała w tył pojazdu dostawczego.

Dopiero dzisiaj małopolska policja opublikowała zdjęcia oraz informacje na temat tragicznego zdarzenia.

Jadąca lewym pasem ruchu kobieta z niewiadomych przyczyn nagle zjechała na prawy pas i uderzyła w naczepę ciągnika siodłowego marki DAF.

Kobieta niestety nie przeżyła wypadku

Prędkość pojazdu była na tyle duża, że 68-latka zginęła wskutek odniesionych obrażeń. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, którego załoga rozpoczęła akcję ratowniczą. Niestety bezskutecznie. Policjanci ustalili, że 52-letni obywatel Ukrainy, który kierował ciągnikiem, był trzeźwy i poruszał się w sposób prawidłowy.

Na ten moment nie ustalono, co było przyczyną nagłej zmiany pasa ruchu Mercedesa.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

W styczniu inna kobieta zginęła w podobnych okolicznościach

O podobnym zdarzeniu pisaliśmy w półtora miesiąca temu, gdy we wtorek, 19 stycznia, w miejscowości Okrąg w województwie kujawsko-pomorskim kierujący BMW 18-latek wjechał w naczepę ciągnika. Około godziny 13:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, które zawiadamiało o tragicznym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 557.

- "Kierujący BMW 18-latek uderzył w auto ciężarowe. Na miejscu zginęła pasażerka auta" - poinformowała podkom. Małgorzata Małkińska z KPP w Lipnie.

Kobieta nie miała żadnych szans na przeżycie. Lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia, stwierdził jej zgon. Najbardziej prawdopodobną przyczyną tej niewyobrażalnej tragedii były trudne warunki, które panowały na drodze. Marznący deszcz ze śniegiem, skutecznie utrudniały poruszanie po lokalnych drogach.

- "Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący BMW 18-letni mieszkaniec gm. Lipno uderzył w tył zaparkowanego na poboczu ciężarowego volvo" - przekazuje nam podkomisarz Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie.

Wypadek zakończył się ogromną tragedią. 18-letni kierowca z impetem wjechał w tył ciężarówki. Jego mama zginęła na miejscu.

18-latek miał uprawnienia do kierowania pojazdami dopiero od 2 miesięcy. Niestety, ale brak doświadczenia, wraz z koszmarnymi warunkami panującymi wówczas na drodze, mogły przyczynić się do tej niezwykłej tragedii.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Interia.pl

Powiązane