ZDrogi.pl > Aktualności > Policja zatrzymała pijanego mężczyznę. Jeździł na koniu w centrum Kielc
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Policja zatrzymała pijanego mężczyznę. Jeździł na koniu w centrum Kielc

Policja jazda konno
youtube.com Albin S

Policja złapała pijanego jeźdzca

Policja zwróciła uwagę na mężczyznę, który przez ścisłe centrum Kielc (woj. świętokrzyskie) poruszał się konno. Zdecydowano się na zatrzymanie.

Jeźdźcem okazał się 58-latek z gminy Daleszyce. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Jak się później okazało, 58-latek podróżował w ten sposób przez kilkadziesiąt kilometrów. Jechał z powiatu starachowickiego.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policjanci nie pozwolili jeźdźcowi na kontynuację podróży. 58-latek musiał czekać na znajomego, który własnym autem przewiezie zwierzę z powrotem do hodowli.

Czy można jeździć konno pod wpływem alkoholu? 

Nie obyło się również bez mandatu. Mężczyzna zapłacił 500 zł za jazdę na koniu w stanie nietrzeźwości.

Chodź koń, nie jest w świetle prawa pojazdem to za poruszanie się nim pod wpływem alkoholu, Kodeks wykroczeń przewiduje karę. Mówi o tym art. 45 Kodeksu drogowego.

Zgodnie z przepisem jazda wierzchem pod wpływem alkoholu, lub innego podobnie działającego środka to wykroczenie z art. 86 Kodeksu wykroczeń. Grozi za to grzywna, areszt, bądź ograniczenie wolności.

Warto jednak zaznaczyć, że jeśli ktoś jest wieziony na koniu pod wpływem alkoholu (jest np. przerzucony, a nie siedzi okrakiem), to niekoniecznie dostanie mandat. Wtedy osoba wieziona nie jest de facto jeźdzcem.

Warto zaznaczyć, że 58-latek otrzymał więcej niż jeden (https://zdrogi.pl/smieciarze-po-kresce-wpadli-w-rece-policji-kierowce-zdradzil-bardzo-istotny-szczegol-080421-pd "Śmieciarze „po kresce" wpadli w ręce policji. Kierowcę zdradził bardzo istotny szczegół"). Dodatkowy otrzymał za stwarzanie zagrożenia epidemicznego.

Do zdarzenia doszło 6 kwietnia 2020 roku. Wtedy panowały jeszcze ograniczenia dotyczące przemieszczania się z powodu pandemii, co też było podstawą do wystawienia drugiego mandatu.

Źródło: Polsat News

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Mandat Policja