ZDrogi.pl > Aktualności > Kierowca śmieciarki "po kresce" wpadł w ręce policji. Zdradził go bardzo istotny szczegół
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Kierowca śmieciarki "po kresce" wpadł w ręce policji. Zdradził go bardzo istotny szczegół

Policja Wrocław
Policja Wrocławska

Zażywali amfetaminę podczas przerwy w pracy. Teraz czeka ich bardzo surowa kara.

Kilka dni temu, wrocławscy policjanci byli świadkami bardzo niestandardowej interwencji. Będąc na osiedlu Huby, zdecydowali się skontrolować pracowników firmy zajmującej się wywozem śmieci. Podejrzewali, że kierowca może znajdować się pod wpływem narkotyków.

Jak się okazało, było to „strzał w dziesiątkę”. We wnętrzu pojazdu znajdował się trzech mężczyzn. Na twarzy jednego z nich znajdowały się widoczne ślady białego proszku. Resztki substancji znajdował się również we wnętrzu kilkutonowego pojazdu.

fot. Policja Wrocławska

41-letni kierowca od razu przyznał się, że dosłownie przed momentem zażywał narkotyki. W tym celu wykorzystał przerwę w pracy. Mężczyzna został zatrzymany z powodu podejrzenia o popełnieniu przestępstwa. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty pozostałych pracowników, którzy byli obecni we wnętrzu pojazdu. Okazało się, że 34-letni wrocławianin, jest poszukiwany w celu odbycia 2-letniej kary za wcześniejsze wykroczenia.

Zarówno kierowca zażywający środki niedozwolone, jak i jego kolega, zostali niezwłocznie przewiezieni na komendę na przy ulicy Traugutta. Podejrzany mężczyzna został przebadany za pomocą specjalistycznego testera. 

Badanie wykazało, że w jego organizmie znajduje się zarówno amfetamina, jak i metamfetamina. Kierowca ,,śmieciarki’’ od razu stracił swoje prawo jazdy.

fot. Policja Wrocławska

Teraz o losie zatrzymanych mężczyzn zadecyduje wrocławski sąd. Obowiązujące przepisy, są w tej kwestii bardzo surowe, a także jasno określają wymiar ewentualnych kar. 

Za posiadanie substancji odurzających, grozi do nawet 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei kierowanie pojazdem mechanicznym, będąc pod wpływem środków niedozwolonych, jest obarczone karą do 2 lat bezwzględnego więzienia.

Źródło: KMP Wrocław

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Tagi: Mandat Policja
Powiązane