ZDrogi.pl > Aktualności > Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku. Ukradli z TIR-ów ponad pół miliona

Policja zatrzymała przestępców, którzy okradali TIR-y
Materiały Policyjne

W styczniu br. policjanci z otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do jednego z TIR-ów zaparkowanego przy drodze ekspresowej S8. Sprawcy przecięli plandekę części ładunkowej, gdy kierowca spał w trakcie pauzy. Ukradli kilkaset kartonów ze sprzętem elektronicznym, którego wartość wyceniono na ponad pół miliona złotych.

W połowie marca, na tym samym parkingu, doszło do identycznej kradzieży. Sprawą zajął się wydział kryminalny, którego działania koordynowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Ujawniono, że do podobnych włamań doszło na innych terenach podległych komendom garnizonu łódzkiego.

Do akcji zaprzęgnięto policjantów z Brzezin, Łask, Łowicza, Skierniewic, Zduńskiej Woli i Zgierza. Dzięki wspólnej pracy funkcjonariuszy udało się wpaść na trop grupy przestępczej, która działała na terenie województwa łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Wytypowano podejrzanych, którymi byli mieszkańcy Otwocka.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Włamywacze wpadli w ręce policji

Sprawców udało się złapać w policyjną zasadzkę w nocy 31 marca na terenie Warszawy. Funkcjonariusze zatrzymali samochód osobowy, którym podróżowało czterech mężczyzn w wieku od 30 do 43 lat oraz busa, którym kierował 30-latek. Okazało się, że wszyscy zatrzymani to typowani przez śledczych mieszkańcy Otwocka.

W busie ujawniono skradzione wcześniej meble ogrodowe o wartości kilkunastu tysięcy złotych. W pojazdach znaleziono również nożyce do cięcia metalu, rękawiczki oraz komplet tablic rejestracyjnych.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamań. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec wszystkich podejrzanych 3-miesięczny areszt.

Mężczyźni w przeszłości byli notowani przez Policję.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Super Express