ZDrogi.pl
Wyścigi uliczne policja BMW

Youtube.com WYPADKI

Policja przyłapała ulicznych "ścigantów" na gorącym uczynku

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Nielegalny wyścig uliczny został zarejestrowany w Poznaniu przez kamerę nieoznakowanego radiowozu. Ścigający się nie mieli nawet pojęcia, że stanął za nimi samochód z funkcjonariuszami policji w środku. Skończyło się na mandatach i nauczce na przyszłość.

Wyścigi uliczne w Poznaniu. Policja złapała sprawców na gorącym uczynku

Nielegalne wyścigi uliczne to nie tylko wymysł Hollywood i "Szybkich i wściekłych". Takowe w rzeczywistości również są organizowane, choć oczywiście wyglądają znacznie inaczej na filmach. Mimo to, wciąż stwarzają spore zagrożenie, dlatego też policja na nie w miarę możliwośći reaguje.

Do nielegalnych wyścigów ulicznych doszło 21 marca w Poznaniu (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze policji patrolując okolicę nieoznakowanym radiowozem, natrafili koło godziny 1.45 w nocy na "punkt startowy", na którym ustawili się już dwaj zawodnicy.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jak widać na nagraniu, dwa auta marki BMW stały gotowe na linii. Mężczyzna dawał im sygnał do startu, a wszystkiemu przyglądali się policjanci. Scena niemalże jak z filmu, ale po włączeniu sygnałów radiowozu, nie rozpoczął się filmowy pościg, tylko "ściganci" zatrzymali się grzecznie do kontroli.

Niegalne wyścigi uliczne udaremnione przez policję

- Panna za kierownicą i jej konkurent mocno się zdziwili - napisał na Twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzwkiego Policji w Poznaniu.

Za kierownicą aut siedzieli 20-letnia kobieta i 20-letni mężczyzna. Jak podaje Polsat News, jedna z osób została ukarana mandatem wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

Druga osoba biorąca udział w wyścigu ulicznym, również nie uniknęła kary. Otrzymała mandat za "stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym". Będzie to dla tej dwójki niemała nauczka na przyszłość.

Co więcej, w tym samym miejscu było jeszcze około 20 osób i tyle samo aut. Wygląda więc na to, że funkcjonariusze nie trafili na pojedynczy wyścig, a na cały zlot fanów wyścigów ulicznych.

Wyścigi uliczne, a wycieczka na tor. Dlaczego więcej torów niewiele zmieni?

Często w takich przypadkach pada ze strony młodzieży argument, że tory są "zamykane", albo jest ich mało. Taki problem rzeczywiście istnieje, ale mają go amatorzy driftu, a nie osoby, które chcą się ścigać na prostej. Do tego nie potrzeba toru wyścigowego, a jedynie odpowiednio długiego kawałka asfaltowej drogi.

Co ważne, wyścigi uliczne wcale nie muszą być nielegalne. Lata temu Automobilklub Łódzki organizował zawody na ulicach miast, które odbywały się na wyłączonym z ruchu odcinku drogi, pod pełną kontrolą służb.

Dlatego też rady policji, aby kierowcy "udali się na tor" w tym wypadku na niewiele się przydadzą. Oczywiście jazda na torze jest znacznie ciekawsza niż wyścig "na ćwiartkę" choćby przez możliwość sprawdzenia auta w zakrętach. Wymaga to jednak przygotowań i zasobnego portfela. A przecież np. w Warszawie na starym torze FSO udało się zorganizować wyścigi na prostej w zamian za niską opłatę wjazdową (10-20 zł).

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Polsat News

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Pożar autokaru w Bułgarii. Zginęło 45 osób, w tym 12 osób

Aktualności

Bułgaria. 46 osób, w tym 12 dzieci, spłonęło żywcem w pożarze autokaru

Czytaj więcej >

Aktualności

Już wkrótce obniżka akcyzy na paliwo. Premier ujawnił konkretną datę

Czytaj więcej >
Samochody Tesli uziemione. Wszystko przez błąd aplikacji

Aktualności

Awaria aplikacji unieruchomiła Tesle na całym świecie. Auta stały po 5 godzin

Czytaj więcej >
Tragedia w USA. 5 osób nie żyje, ponad 40 rannych

Aktualności

Co najmniej pięć osób nie żyje, ponad 40 rannych. Auto wjechało w paradę bożonarodzeniową

Czytaj więcej >
Były kierowca Kaczyńskiego opowiedział o pracy dla prezesa

Aktualności

Były szofer Kaczyńskiego opowiedział o pracy u prezesa. Padły mocne słowa

Czytaj więcej >

Aktualności

Wiemy jakim autem Donald Tusk złamał przepisy. Chodzi o popularny model

Czytaj więcej >