Policja odzyskała przywłaszczone pojazdy
Źródło: Materiały Policyjne

Przywłaszczył sobie auta za ćwierć miliona i jeszcze na nich zarabiał

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
18 Grudnia 2020

Policja zatrzymała 28-latka, który nie spłacał aut wziętych w leasing. Nie tylko nie chciał zwrócić pojazdów, ale wypożyczał je innym kierowcom. Funkcjonariusze prowadzili postępowanie w sprawie przywłaszczenia mienia. 28-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych odzyskali samochody o łącznej wartości blisko 280 tysięcy złotych. Najpierw ustalili miejsce, gdzie znajdują się przywłaszczone wcześniej samochody.
Sprawca usłyszał już zarzuty i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dolnośląscy funkcjonariusze dotarli do 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który działał na szkodę firmy leasingowej. Mężczyzna wziął dwa pojazdy i, choć był zobowiązany do spłacania należności za użytkowane samochody, od jakiegoś czasu nie dokonywał wpłat na rzecz poszkodowanej firmy.

Policja zatrzymała 28-latka i odzyskała przywłaszczone pojazdy

Żeby było ciekawiej, użytkowane pojazdy wypożyczał innym osobom i brał za to pieniądze.

Działania operacyjne średzkich policjantów doprowadziły do ustaleń, że jeden z odzyskanych pojazdów znajduje się na terenie Niemiec.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Kiedy prawowici właściciele pojazdów w żaden sposób nie byli w stanie wyegzekwować zwrotu powierzonego mienia, w sprawy odzyskania utraconych ruchomości włączyła się Policja. Odnaleziony samochód został sprowadzony do kraju, a następnie zabezpieczony przez funkcjonariuszy. W dalszej kolejności auto zostało przekazane przedstawicielowi poszkodowanej firmy.

Policja pomogła firmie leasingowej w odzyskaniu mienia

Jednym z przywłaszczonych aut było BMW X6. 28-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia o szacunkowej wartości blisko 280 tysięcy złotych.

Trwa postępowanie w tej sprawie. Mężczyźnie może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł