ZDrogi.pl
Złodziej wpadł na gorącym uczynku

Straż Graniczna

Strażnicy zatrzymali kierowcę Mitsubishi. Wpadł na gorącym uczynku

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Złodziej został złapany na gorącym uczynku. Strażnicy placówki w Świecku zatrzymali 27-letniego Polaka w Mitsubishi, jak się później okazało - skradzionym. Kierujący nie posiadał żadnych dokumentów i nie był w stanie powiedzieć, w jaki sposób wszedł w pos

Niepozorne białe Mitsubishi ASX - auto, które nie wzbudza większych emocji. Pełno ich na polskich drogach - tym razem jednak wzbudziło słuszne podejrzenia strażników granicznych ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku. Jak się okazało podczas kontroli - crossover poruszał się na fałszywych tablicach rejestracyjnych i nie powinien znajdować się w rękach 27-letniego Polaka.

Do zatrzymania doszło w piątek 11 grudnia. Funkcjonariusze graniczni wytypowali do kontroli zmierzającego w głąb Polski kierowcę Mitsubishi ASX. Podczas rutynowych czynności mundurowi zauważyli łamak wbity w stacyjkę w miejsce kluczy. Autem o szacunkowej wartości około 60 tysięcy złotych podróżował 27-letni Polak. Młody mężczyzna nie przedstawił żadnych dokumentów pojazdu i nie potrafił wytłumaczyć funkcjonariuszom, jak wszedł w posiadanie prowadzonego samochodu.

- Obecnie postępowanie zostało przejęte przez policję w Słubicach. To tamtejsza policja zajęła się zarówno zatrzymanym, jak i autem - powiedziała w rozmowie z portalem zDrogi.pl mjr SG Joanna Konieczniak, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Złodziej został złapany na gorącym uczynku. W stacyjce był łamak

Podczas oględzin wyszło na jaw, że crossover ma założone fałszywe tablice rejestracyjne, które należały do innego pojazdu. Podczas przeszukania wnętrza Mitsubishi znalezione zostały niemieckie tablice rejestracyjne przypisane do kontrolowanego auta. Strażnicy, po nawiązaniu kontaktu z niemieckim właścicielem Mitsubishi ASX, potwierdzili, że auto zostało skradzione.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mężczyzna nawet nie wiedział, że skradziono mu crossovera i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej policji. Polak został zatrzymany i przekazany odpowiednim służbom do dalszego postępowania.

Złodziej został zatrzymany. To niejedyna udaremniona kradzież pojazdu z terytorium Niemiec.

Do udaremnienia wywozu osobowej Mazdy CX-5 doszło 4 grudnia w środę na przejściu granicznym w Medyce. Kiedy kierowca samochodu podjechał do kontroli, funkcjonariusz straży granicznej sprawdzający legalność pochodzenia pojazdu, stwierdził, że ingerowano w numery nadwozia VIN. Jest to niepowtarzalny zestaw znaków nadawany przez producenta w celu identyfikacji auta - każdy egzemplarz ma inny.

Kontrola przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu doprowadziła do ujawnienia prawdziwych danych 3-letniego SUV-a, który dwa tygodnie wcześniej został skradziony na terytorium Niemiec.

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >