Policja pościg kradzione auto
Źródło: Policja

Pościg policji za kradzionym autem, prawie potrącono policjanta

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
17 Lutego 2021

Policja na Dolnym Śląsku wdała się w pościg za trzema mężczyznami poruszającymi się kradzionym autem. W trakcie akcji nieomal potrącono policjanta, uszkodzony został także radiowóz. Ostatecznie udało się zatrzymać wszystkich sprawców.

Policja ścigała sprawców uciekających kradzionym autem

Policja z grupy Speed patrolowała gminę Zgorzelec. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę Toyoty. Gdy nadali sygnały świetlne i dźwiękowe, auto osobowe zaczęło im uciekać.

Po kilkuset metrach uciekinier wjechał na drogę gruntową i nagle zatrzymał pojazd. Jeden z policjantów wybiegł z radiowozu, aby zatrzymać kierowcę, a wtedy ścigana Toyota gwałtownie cofnęła i uderzyła w BMW grupy Speed.

Nieomal potrącono przy tym policjanta, ale funkcjonariusz w porę odskoczył i nic mu się nie stało. Wtedy sprawcy wybiegli z auta i zaczęli uciekać pieszo. Jednego z nich udało się zatrzymać od razu.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

W trakcie czynności przeprowadzonych przez policję okazało się, że Toyota biorąca udział w pościgu, została dzień wcześniej skradziona na terenie gminy Pieńsk. Ponadto zatrzymany 31-latek miał przy sobie kostkę do rozbrajania zabezpieczeń samochodowych.

policja

Dwóch pozostałych (kierowcę i drugiego pasażera) przestępców zatrzymała policja kryminalna. Sprawcy mieli długą listę przewinień na koncie i byli dobrze znani lokalnym policjantom.

Policja schwytała wszystkich przestępców. Teraz grozi im do 15 lat więzienia

Po zebraniu materiału dowodowego 31-latkowi, 38-latkowi i 43-latkowi postawiono długi szereg zarzutów. Kierowca odpowie także za czynną napaść na funkcjonariuszy policji.

Wśród listy oskarżeń pojawiły się także włamania, kradzieże samochodów, zniszczenie mienia, wielokrotne niezatrzymywanie się do kontroli drogowej, oraz kierowanie pojazdu pomimo zakazu. Warto zaznaczyć, że zakazy były wydane dożywotnio.

Jak informuje w komunikacie prasowym mł. asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Zgorzelcu, za popełnione czyny grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policja zaznacza, że sprawcy działali w warunkach powrotu do przestępstwa.

Ze względu na społeczną szkodliwość czynów, wartość szkód i ilość pokrzywdzonych, na dwóch ze sprawców nałożono środek zapobiegawczy. W areszcie mają spędzić trzy miesiące.

Źródło: Dolnośląska policja

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł