BMW pościg policji
Źródło: youtube.com PiraciDrogowi.pl

Uciekał w BMW przed policją, jechał 200 km/h

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
16 Lutego 2021

BMW nie zatrzymało się do kontroli, policjanci rozpoczęli pościg. Sprawca uciekał przez ponad 80 kilometrów, rozwijając prędkość do 200 km/h. Żeby go zatrzymać, trzeba było zorganizować blokadę.

BMW E46 uciekało przed policją. Kierowca jechał 200 km/h

BMW E46 kompakt to niepozorne auto, będące miejską wersją popularnej "trójki". Mało kto by się spodziewał, że ktoś w takim aucie podejmie się szaleńczego pościgu przed policją.

Jak informuje portal PiraciDrogowi.pl, 48-letni kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który szybko przeniósł się na autostradę A4.

Do akcji włączono także jednostki patrolowe policji z innych powiatów. Policja podaje, że mimo miejscowego oblodzenia jezdni kierowca uciekał z wysoką prędkością, nawet 200 km/h.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Aby ukrócić ucieczkę, która stwarzała ogromne zagrożenie na drodze, funkcjonariusze zastosowali blokadę na wysokości węzła Kostomłoty. W tym miejscu udało się zatrzymać sprawcę. W trakcie pościgu doszło do uszkodzenia radiowozu.

BMW zatrzymane. Policja przeprowadziła dynamiczną akcję

Policja tłumaczy, że długi dystans, jaki przebył uciekinier jest związany z warunkami na drodze. To też zatrzymanie kierowcy BMW musiało być przeprowadzone z wysoką ostrożnością, tak aby nikomu nic się nie stało.

- Samo zatrzymanie było bardzo dynamiczne. Funkcjonariusze przy pomocy pojazdu zablokowali dalszą drogę temu mężczyźnie, został on zatrzymany natychmiast - mówił przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podkom. Wojciech Jabłoński.

Jak relacjonuje portal PiraciDrogowi.pl, w aucie był również pasażer. Obaj zostali aresztowani, następnie policja przeprowadziła czynności przeszukania auta.

Wiadomo, że 48-latek kierujący BMW był trzeźwy. Zagadkowe są jednak powody ucieczki. Choć kierowca miał nałożony sądowy zakaz kierowania pojazdami, to w momencie zatrzymania już nie obowiązywał, ze względu na wygaśnięcie.

Policjanci pobrali krew sprawcy do badań. To pozwoli ustalić, czy kierowca BMW nie był pod wpływem innych środków odurzających, np. narkotyków.

Uciekinier trafił do aresztu na 48 godzin. Za niestawienie się do kontroli odpowie przed sądem. Możliwe, że z czasem dojdą kolejne zarzuty (np. stworzenia zagrożenia w ruchu lądowym).

Źródło: youtube.com Piracidrogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł