ZDrogi.pl > Aktualności > Pirat drogowy uzbierał 30 punktów i pożegnał się z prawem jazdy
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:38

Pirat drogowy uzbierał 30 punktów i pożegnał się z prawem jazdy

Pirat drogowy uzbierał 30 punktów karnych i pożegnał się z prawem jazdy
Materiały Policyjne

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Oświęcimiu w ubiegły piątek, 26 marca, zatrzymali 33-latka, któremu bardzo się spieszyło.

Mieszkaniec powiatu wadowickiego, z dużą prędkością wyprzedzał inne pojazdy, łamiąc przy tym ograniczenia prędkości i nie zwracając uwagi na linię podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych.

Kierowca zwrócił uwagę policjantów swoją niebezpieczną jazdą

33-letni pirat drogowy miał już na swoim koncie CEPiK 20 punktów karnych, ale najwyraźniej mu to nie przeszkadzało. Policjanci nałożyli mu kolejne 10 nowych punktów karnych, przez co kierowca musi pożegnać się z prawem jazdy.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 26 marca, w Bulowicach na ulicy Bielskiej. Policjanci z oświęcimskiego Wydziału Ruchu Drogowego pilnowali bezpieczeństwa, gdy o godzinie 9 zauważyli samochód marki Audi, który wyprzedzał inne pojazdy, nie zwracając uwagi na linię podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca prędko nie wróci za kółko. Może w przyszłości nie będzie jeździł tak niebezpiecznie

Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości, który wskazał, że kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. 33-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego momentami gnał nawet do 114 km/h.

Policjanci natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy do kontroli. Wydali sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze, przystąpili do czynności.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz ukarali go 10 punktami karnymi. W rezultacie 33-latek przekroczył dopuszczalny limit i stracił uprawnienia do kierowania.

Mężczyzna dotychczas zgromadził na swoim koncie 20 punktów karnych - po otrzymaniu kolejnych dziesięciu, uzbierał ich łącznie 30. Przypominamy, że dopuszczalny limit dla kierowcy z ponad rocznym stażem, to 24 punkty.

Źródło: Wadowice Nasze Miasto

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane