ZDrogi.pl
BMW nieprzepisowy kierowca

youtube.com Bandyta z kamerką

Kierowca BMW poganiał "długimi" i nieudolnie próbował wyprzedzać - Wideo

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca BMW nie mógł zdzierżyć, że ktoś jedzie z przepisową prędkością i zaczął poganiać "długimi". Później podejmował także dosyć nieudolne próby wyprzedzania. Problem w tym, że nagrywający i nie tylko on, też mogli się zachować dużo lepiej.

Kierowca BMW świecił długimi zamiast przykładem

Po raz kolejny kierowca BMW będzie oskarżany i obsmarowywany w internecie. Czy w tym wypadku słusznie? To na pewno, ale trzeba zwrócić też uwagę, że nie jest on jedynym winnym tej sytuacji, którą zresztą sprowokował sam nagrywający.

Na nagraniu widać jak kierowca BMW w pewnym momencie dogania autora filmu, który ponoć jedzie z przepisową prędkością. Kierujący "bawarką" musiał nieco wyhamować, więc zaświecił "długimi", aby nagrywający zjechał na prawy pas.

Autor filmu mógł w tym momencie spokojnie wjechać na prawy pas i wpuścić kierującego BMW, jednak tego nie zrobił. Załóżmy jednak, że planował jeszcze po drodze wyprzedzić jadącą prawym pasem ciężarówkę, nie przekraczając przy tym prędkości. Można to jeszcze zrozumieć, wszak w tym momencie jechał jeszcze przepisowo.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca BMW próbował wykorzystać odstępy i wyprzedzać z prawej strony, ale za każdym razem brakowało mu miejsca. Po chwili wracał na lewy pas i dalej ciągnął się za autorem filmu.

Kierowca BMW był tak zestresowany sytuacją, że aż zapomniał wyłączyć prawego kierunkowskazu. Cóż, jego zachowanie nie należało do zbyt rozsądnych (nie powinno się poganiać "długimi" innych kierowców", ani wyprzedzać "za wszelką cenę"), ale autor nagrania też nie jest kompletnie bez winy.

Kierowca BMW ma swoje za uszami, ale autor filmu też sprowokował groźną sytuację

Około w pierwszej minucie, nagrywający miał spokojnie miejsce i czas, żeby zjechać na prawy pas i wpuścić śpieszącego się kierowcę BMW. Wtedy doszło do kolejnej próby wyprzedzania prawym pasem.

Wyraźnie widać, że nagrywający celowo w tym momencie celowo przyśpieszył, tylko po to, żeby nie wpuścić kierowcy BMW. Można zrozumieć sfrustrowanie "poganiaczem", ale to nie powód, aby kreować niebezpieczne sytuacje na drodze.

To jednak nie koniec festiwalu nieodpowiedzialnych zachowań. Gdy nagrywający przyśpieszył, kierowca lawety prawdopodobnie pomyślał, że szykuje się do wyprzedzania. Dlatego też zjechał na prawy pas.

Autor filmu wrócił do prędkości, z którą jechał wcześniej. Wtedy niezdecydowany kierowca lawety stwierdził, że wraca na lewy pas i jeszcze zajechał drogę nagrywającemu.

Jakby tego było mało, kierowca BMW postanowił zaryzykować i wcisnął się miedzy lawetę i autora filmu, oczywiście zajeżdżając mu drogę. Właściwie na tym filmie, jedynie osoby, jakie jechały poprawnie to kierowcy ciężarówek na prawym pasie.

Źródło: Youtube.com Bandyta z Kamerką

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >
Mistrz parkowania w akcji. Wystarczyły mu 3 cm zapasu

Aktualności

Prawdziwy mistrz parkowania. Temu kierowcy wystarczyły 3 cm zapasu - Wideo

Czytaj więcej >