ZDrogi.pl
Policja grupa SPEED

Wikimedia Commons Stiopa CC4.0

Zatrważające statystyki grupy SPEED. Ponad tysiąc wykroczeń w ciągu tygodnia

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja pochwaliła się statystykami grupy SPEED, które świadczą o jej wysokiej skuteczności. W województwie mazowieckim w ciągu tygodnia ujawniono aż 1274 wykroczeń i odebrano 25 praw jazdy. Niestety, Polacy wciąż mają problem z bezpieczną jazdą.

Policja ujawnia zatrważające statystyki z dróg

Policja szczyci się grupą SPEED, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Faktycznie, szybko funkcjonariusze jednostek stali się postrachem piratów drogowych. W przypadku wypisywania mandatów faktycznie skuteczność mają wysoką, a to świadczy o tym, że polscy kierowcy wciąż nie respektują przepisów.

Tylko w minionym tygodniu, policyjna grupa SPEED ujawniła 1274 wykroczeń na terenie województwa mazowieckiego. 1028 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. 25 osób przekroczyło ją o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policja wystawiła 1173 mandaty, w dziewięciu przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali 51 dowodów rejestracyjnych i 25 praw jazdy. W trzech przypadkach zatrzymano kierujących, mających obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jeden z "rekordzistów" przekroczył prędkość o niemal 120 km/h. Policjanci złapali go w ubiegły czwartek na drodze ekspresowej S8. Kierujący mercedesem według pomiarów z policyjnego urządzenia, jechał aż 238 km/h.

Kierowcę zatrzymano w miejscowości Szumowno. Okazał się nim 35-latek z Podlasia. Mężczyzna otrzymałby 10 punktów karnych, po których straciłby prawo jazdy za przekroczenie limitu.

Jednak kierowca mercedesa odmówił przyjęcia mandatu. Oznacza to, że sprawę rozpatrzy sąd. Przy takim przekroczeniu prędkości można się spodziewać, że odmowa przyjęcia mandatu była jedynie sposobem na odroczenie kary.

Policja wciąż pracuje nad poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach

Policja przypomina, że droga ekspresowa to nie tor wyścigowy. Na jednojezdniowej obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h, a na dwujezdniowej 120 km/h. Z kolei na autostradach w Polsce, można jeździć maksymalnie 140 km/h.

Jak informuje mazowiecka policja, przekroczenie prędkości jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, co potwierdzają obserwacje i statystyki. Dlatego grupa SPEED działa w województwie mazowieckim od lipca 2019 roku.

Policjanci z grupy SPEED najczęściej poruszają się nieoznakowanymi radiowozami wyposażonymi w wideorejestratory. Funkcjonariusze mają do dyspozycji również klasyczne mierniki prędkości.

Jeśli ktoś często jeździ "w trasie" na pewno już nieraz widział nieoznakowany radiowóz w akcji. W ten sposób policja chce walczyć z poczuciem bezkarności u piratów drogowych.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >