ZDrogi.pl > Na drogach > Policja zatrzymała kompletnie pijanego traktorzystę. Jechał nocą bez świateł
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Policja zatrzymała kompletnie pijanego traktorzystę. Jechał nocą bez świateł

traktor-pijany-kierowca
Traktor pijany kierowca

Traktor jadący bez oświetlenia w nocy, został zatrzymany przez policję. To jednak nie koniec kłopotów, jakie spotkały traktorzystę. Okazało się, że był kompletnie pijany.

Traktor bez włączonych świateł został zauważony przez przypadkową osobę w Kłobucku (woj. śląskie). Świadek złożył zawiadomienie na lokalną komendę policji.

Funkcjonariusze udali się na miejsce wskazane przez zgłaszającego, czyli drogę krajową numer 43. Ciągnik rolniczy udało się zlokalizować i zatrzymać w miejscowości Opatów.

Kontrola szybko wykazała, że traktor miał niesprawne tylne oświetlenie. W efekcie był niewidoczny dla innych uczestników ruchu.

Zobacz także: Motocykliści cudem uszli z życiem. Na drodze zaatakował ich ogromny tygrys - Wideo

Traktor bez oświetlenia to jeden problem. Większym był traktorzysta

Traktorzystą okazał się 54-latek z gminy Opatów. Funkcjonariusze zdecydowali się przebadać go alkomatem.

Wskazanie urządzenia wykazało, że kierowca ciągnika rolniczego miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. To jednak niejedyny jego problem.

Jak ustalili policjanci, 54-latek miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi, ale nie przeszkadzało mu to w prowadzeniu traktora. Kłobucka komenda, że sprawą mężczyzna zajmą się kryminalni.

Traktorzysta w takim stanie ledwo mógł chodzić.

Warto przypomnieć, że kierowanie w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Jeśli badanie wykaże mniej niż 0,5 promila w organizmie to jedynie wykroczenie, ale i tak traci się uprawnienia.

Jednak traktorzysta znacznie przekroczył ten próg. Teraz grozi mu grzywna i kara nawet do 2 lat więzienia. Ostateczną decyzję podejmie sąd.

2,5 promila alkoholu to już poważna ilość alkoholu. Dawka powyżej 4 promili uznawana jest za śmiertelną, więc kierujący traktorem był w "połowie drogi".

Przy 2-3 promilach we krwi, typowe objawy to wzmożona senność, zanik odruchów fizjologicznych, zaburzenia równowagi, czy niższa zdolność samokontroli. W takim stanie czasami strach wyjść z domu, a co dopiero wsiąść za kierownicę.

Źródło: Kłobucka Policja

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: Policja
Powiązane