Piesi wypadek na Sokratesa
Źródło: Piotr Molecki/East News

Kolejne potrącenie pieszego na ul. Sokratesa. Progi zwalniające nie rozwiązały problemu

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
26 Stycznia 2021

Piesi na ulicy Sokratesa w Warszawie nie mogą się czuć bezpiecznie. Infrastruktura nie jest dla nich zbyt przyjazna, do tego w 2019 roku doszło tam do głośnego wypadku na przejściu dla pieszych. We wtorek znów potrącono tam pieszego.

Piesi na ul. Sokratesa mają powody do obaw. Kolejne potrącenie

Piesi po głośnym wypadku na ul. Sokratesa w Warszawie, mieli mieć zapewnione większe bezpieczeństwo na drogach. Tyle przynajmniej zapewniał Mateusz Morawiecki. Choć rząd nowe przepisy stale zapowiada, póki co wciąż nie zostały wprowadzone.

Tym razem do zdarzenia doszło we wtorek 26 grudnia. Obok skrzyżowania ul. Sokratesa z ul. Kaliszówka, koło godziny 11.55 do policji dotarło zgłoszenie o potrąceniu pieszej.

Jak informuje reporter Gazety Wyborczej, Dariusz Borowicz po potrąceniu kobieta leżała na ulicy i nie ruszała się. Świadkowie podeszli do niej i wezwali pogotowie.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

- W zdarzeniu brał udział pojazd marki Opel, który potrącił kobietę jako osobę pieszą na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. Poszkodowana jest badana przez zespół medyczny na miejscu - mówiła st. sierż. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Policja poinformowała, że kobieta przeżyła wypadek. Funkcjonariusze wykonywali czynności w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia. Udało się ustalić, że kierowca był trzeźwy.

Piesi mieli mieć nowe rozwiązania na ul. Sokratesa. Postawiono tylko progi zwalniające, nie pomogły

Dla przypomnienia, do głośnego wypadku na Sokratesa doszło w październiku 2019 roku. Kierowca BMW jadąc z prędkością 136 km/h potrącił pieszego, który przechodził przez ulicę z całą rodziną. 33-latek zginął na miejscu.

Po tym wypadku, do sprawy odniósł się nawet premier RP. Zapowiedział wprowadzenie pierwszeństwa dla pieszych jeszcze przed przejściem. Według rządu, przepis wejdzie w życiu dopiero w tym roku.

Również na ulicy Sokratesa wprowadzono rozwiązania infrastrukturalne, które miały w zamierzeniu poprawić bezpieczeństwo pieszych. Wśród nich były progi zwalniające, które jak widać, nie pomogły. Zarząd Dróg Miejskich zaznacza jednak, że to rozwiązanie tymczasowe.

- Cały czas przygotowujemy przebudowę tej ulicy. Konsultacje trwały długo. Swoje uwagi zgłaszali i radni dzielnicowi i mieszkańcy, więc trochę ten projekt trzeba było poprawiać. On jest w tym momencie opiniowany i najprawdopodobniej w tym roku będzie realizowany - mówił dla Super-Expressu przedstawiciel ZDM, Jakub Dybalski.

Projekt zakłada zmianę geometrii ulicy, tak aby było po jednym pasie ruchu dla aut w obie strony. Drugi pas ma służyć jedynie dla parkujących pojazdów.

Źródło: Gazeta Wyborcza, Super-Express

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł