ZDrogi.pl > Aktualności > Motocyklista oszukał przeznaczenie. Prawie doprowadził do poważnego wypadku
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:38

Motocyklista oszukał przeznaczenie. Prawie doprowadził do poważnego wypadku

Motocyklista poważny wypadek
Youtube.com STOP CHAM

Motocyklista przez jeden błąd, prawie doprowadził do śmiertelnego wypadku

Do zdarzenia doszło 31 marca na Drodze Krajowej numer 94 w okolicy Środy Śląskiej. Motocyklista popełnił błąd, kóry mógł kosztować go życie. Gdyby miał więcej cierpliwości, nie najadłby się strachu i nie sprowokowałby śmiertelnie niebezpiecznej sytuacji.

Jak widać na nagraniu, motocyklista wyprzedził nagrywającego, tuż przed ruchliwym skrzyżowaniem. Warto zaznaczyć, że wjazd na skrzyżowanie był z pasem rozbiegowym.

Motocyklista po wykonaniu manewru był zbyt rozpędzony, żeby skutecznie hamować. Można zauważyć, że starał się zaprzeć nogami i stracił równowagę.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Co więcej, nie wjechał nawet na pas rozbiegowy, a prosto pod jadący samochód, czego kierowca nie mógł się spodziewać. Prędkość auta niska nie była, bo na tym odcinku ograniczenie wynosiło 70 km/h.

Jednak kierujący mercedesem popisał się sporą uwagę i refleksem, bo udało mu się uniknąć zderzenia, zjeżdżając na przeciwny pas do skrętu. Sam miał również dużo szczęścia.

Z naprzeciwka jechała rozpędzona ciężarówka, ale na kierowcy mercedesa wystarczyło miejsca, żeby uniknąć drugiego zderzenia. Kierowca ciągnika siodłowego sam zresztą zatrąbił, widząc potencjalne zagrożenie.

Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał, co najwyżej nadszarpnięte zostały nerwy kierowcy mercedesa i samego motocyklisty. Niemniej, kierujący jednośladem sprowokował  bardzo niebezpieczne zdarzenie drogowe.

Motocykliści wyjechali na drogi. Powinni uważać, tak samo jak kierowcy

Niedawno pogoda znacznie się poprawiła i wszystko wskazuje na to, że zima już nie wróci. To oznacza więcej motocyklistów na drogach, którzy niedawno rozpoczęli swój sezon.

Dlatego kierowcy powinni być teraz szczególnie wyczuleni na kierujących jednośladami. Sami motocykliści również muszą uważać i nie stwarzać zagrożenia swoją jazdą.

Warto zaznaczyć, że dobre warunki pogodowe potrafią być zdradliwe. Gdy jest sucho, nasza czujność jest uśpiona i o wypadek nawet łatwiej niż przy gęstym deszczu, czy śniegu, gdy jesteśmy bardziej skupieni na drodze.

Źródło: Youtube.com STOP CHAM

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined