ZDrogi.pl > Aktualności > Ciężarówka zmiażdżyła SUV-a jak puszkę. Dwie osoby cudem uniknęły śmierci - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Ciężarówka zmiażdżyła SUV-a jak puszkę. Dwie osoby cudem uniknęły śmierci - Wideo

Wypadek Chiny
CGTN

Szokujący wypadek w jednym z chińskich miast. Ciężarówka wbiła się w SUV-a. 

O niewiarygodnym szczęściu w nieszczęściu, może mówić para, która wyszła cało z potwornego incydentu, udokumentowanego przez jedną z kamer miejskiego monitoringu.

Oglądając poniższy materiał, ciężko uwierzyć, że w jego wyniku, nikt nie zginął. Moment uderzenia, a także efekt końcowy zderzenia, dosłownie mrożą krew w żyłach. 

Wypadek miał miejsce jakiś czasu temu, aczkolwiek warto go przypomnieć, by pokazać, jak kruche jest ludzkie życie. Wideo pokazuje, że śmierć czyha na nas praktycznie na każdym kroku. W tym konkretnym przypadku została jednak sprawnie oszukana.

Do zdarzenia doszło na jednym ze skrzyżowań w chińskim mieście Hangzhou w prowincji Zhejiang.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Samochód ciężarowy z wielką mocą wbił się w SUV-a. Impet uderzenia był tak duży, że z samochodu praktycznie nic nie zostało. 

Jak się później okazało, dwie osoby, które podróżowały SUV-em, przeżyły ten wypadek. Co ciekawe, nie odniosły one żadnych poważniejszych obrażeń, które mogłyby poważnie zagrażać ich życiu. Poszkodowani przez pewien czas przebywali w miejscowej placówce medycznej, którą opuścili w dobrej kondycji.

W tym konkretnym przypadku, zarówno kierowca SUV-a, jak i kierujący ciężarówką nie zachowali szczególnej ostrożności. Jest ona na tyle istotna, że odnosi się do niej nawet kodeks drogowy.

Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani zachować ostrożność albo gdy ustawa tego wymaga – szczególną ostrożność, unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Przez działanie rozumie się również zaniechanie. - art. 3 ust. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

źródło: CGTN

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Tagi: Wypadek SUV