ZDrogi.pl > Aktualności > Kobieta wtargnęła na jezdnię pod jadący samochód. Niewiele brakowało do tragedii
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:37

Kobieta wtargnęła na jezdnię pod jadący samochód. Niewiele brakowało do tragedii

Piesi wtargnięcie na drogę
youtube.com STOP CHAM

Piesi niedługo dostaną nowe przepisy. Jak widać, nie wszyscy są gotowi

Piesi od początku czerwca będą mieli pierwszeństwo w momencie, gdy już będą wchodzić na przejście. Wraz z przywilejami, przyjdą i obowiązk, zarówno dla samych zainteresowanych, jak i kierowców. Patrząc jednak na niektóre nagrania, Polakom ciężko będzie do tych przepisów dostosować.

Na filmie pochodzącym z kanału STOP CHAM, widać jak kierowca jedzie właśnie remontowanym odcinkiem drogi. Jedna jezdnia jest w trakcie budowy. Druga, którą porusza się autor, jest przejezdna.

W oddali można zauważyć pieszą, która zbliża się do ulicy. Oczywiście w okolicy raczej nie ma zebry, nie jest to też droga szybkiego ruchu, a zwykła "krajówka".

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Jeśli w poblizu nie ma przejścia dla pieszych, można przejść przez taką ulicę. Trzeba jednak zachować przy tym szczególną ostrożność.

Natomiast na nagraniu widać, że u pieszej tego zabrakło. Nie rozejrzala się, po prostu wdrapała się na wzniesienie i spróbowała przebiec przez drogę.

Spróbowała to odpowiedni określenie, bo po chwili zorientowała się, że w jej stronę zmierza samochód. Próbując się zatrzymać, przewróciła się na jezdnię, a kierowca na szczęście zdążył zareagować i ją ominąć.

Piesza miała sporo szczęścia. W takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność

Jak podaje kanał STOP CHAM, kierowca nie mógł porozmawiać z kobietą. Chwilę po tym zdarzeniu, piesza uciekła.

Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 6 kwietnia na Drodze Krajowej numer 91 w Wiągu obok Świecia (woj. kujawsko-pomorskie).

Pamiętajmy, że jeżeli przechodzimy przez jezdnię, zawsze mamy obowiązek zachować szczególną ostrożność. O ile na przejściu dla pieszych uważać muszą również kierowcy, to na takiej jezdni nikt się pieszego raczej nie spodziewa.

Pondto jeśli poruszamy się poza terenem zabudowanym i przy drodze nie ma chodnika, powinniśmy nosić odblaski. Dotyczy to oczywiście sytuacji, gdy podróżujemy po zmroku.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane