ZDrogi.pl
Motocyklista przejście dla pieszych

Youtube.com UWAGA JANUSZ

Kierowca przepuszczał pieszych. Motocykliści nie wyhamowali - Wideo

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Motocykliści jako niechronieni uczestnicy ruchu powinni jeździć ze szczególną ostrożnością. Niestety, wielu z nich robi kompletnie na odwrót, łamiąc przede wszystkim ograniczenia prędkości. W tym przypadku niewiele dzieliło ich od tragedii.

Motocykliści jechali za kierowcą osobówki. Trudno jednak stwierdzić czy trzymali bezpieczną odległość, ze względu na brak tylnej kamery. Prawdopodobnie nie zauważyli jak samochód hamuje, lub zareagowali zbyt późno. Jeden z nich zaliczył kolizję, ale mogło się skończyć znacznie gorzej, np. śmiercią pieszych, lub któregoś z motocyklistów.

Motocyklista nie wyhamował przed przejściem dla pieszych

Kierowca jadący z rodziną spodziewał się, że motocykliści nie zdołają wyhamować, więc przepuszczając pieszych, zjechał do prawej krawędzi jezdni, w nadziei, że nikt w niego nie wjedzie. Okazało się, że była to bardzo mądra decyzja, bo motocykliści zderzyli się z samym sobą, a nie jego autem.

W efekcie kolizji jeden z motocyklistów spadł z pojazdu. Uszkodziło się kilka elementów plastikowych jednośladu, które wylądowały na jezdni. Całe szczęście, że piesi weszli na ulicę dopiero gdy samochód się zatrzymał, a nie w momencie jak jeszcze hamował. Inaczej mogłoby dojść do potrącenia przez motocykl.

Jeden motocyklista odjechał, drugi zdecydował się pomóc koledze

Jeden z motocyklistów uczestniczący w zdarzeniu odjechał. Internauci podejrzewają, że mógł nie mieć odpowiednich uprawnień i obawiał się konsekwencji. Po chwili przyjechał trzeci motocyklista, który zatrzymał się na poboczu i pomógł poszkodowanemu.

Na jezdnię weszli również piesi, którzy pomogli zbierać plastikowe elementy pojazdu z jedni. Wygląda na to, że motocykliście nic poważnego się nie stało. Miejmy nadzieję, że potraktuje to jako lekcję na przyszłość.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com UWAGA JANUSZ

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >