ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca przepuszczał pieszych. Motocykliści nie wyhamowali - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 18.06.2022 02:02

Kierowca przepuszczał pieszych. Motocykliści nie wyhamowali - Wideo

motocyklista-przejscie-dla-pieszych
Youtube.com UWAGA JANUSZ

Motocykliści jako niechronieni uczestnicy ruchu powinni jeździć ze szczególną ostrożnością. Niestety, wielu z nich robi kompletnie na odwrót, łamiąc przede wszystkim ograniczenia prędkości. W tym przypadku niewiele dzieliło ich od tragedii.

Motocykliści jechali za kierowcą osobówki. Trudno jednak stwierdzić czy trzymali bezpieczną odległość, ze względu na brak tylnej kamery. Prawdopodobnie nie zauważyli jak samochód hamuje, lub zareagowali zbyt późno. Jeden z nich zaliczył kolizję, ale mogło się skończyć znacznie gorzej, np. śmiercią pieszych, lub któregoś z motocyklistów.

Motocyklista nie wyhamował przed przejściem dla pieszych

Kierowca jadący z rodziną spodziewał się, że motocykliści nie zdołają wyhamować, więc przepuszczając pieszych, zjechał do prawej krawędzi jezdni, w nadziei, że nikt w niego nie wjedzie. Okazało się, że była to bardzo mądra decyzja, bo motocykliści zderzyli się z samym sobą, a nie jego autem.

W efekcie kolizji jeden z motocyklistów spadł z pojazdu. Uszkodziło się kilka elementów plastikowych jednośladu, które wylądowały na jezdni. Całe szczęście, że piesi weszli na ulicę dopiero gdy samochód się zatrzymał, a nie w momencie jak jeszcze hamował. Inaczej mogłoby dojść do potrącenia przez motocykl.

Jeden motocyklista odjechał, drugi zdecydował się pomóc koledze

Jeden z motocyklistów uczestniczący w zdarzeniu odjechał. Internauci podejrzewają, że mógł nie mieć odpowiednich uprawnień i obawiał się konsekwencji. Po chwili przyjechał trzeci motocyklista, który zatrzymał się na poboczu i pomógł poszkodowanemu.

Na jezdnię weszli również piesi, którzy pomogli zbierać plastikowe elementy pojazdu z jedni. Wygląda na to, że motocykliście nic poważnego się nie stało. Miejmy nadzieję, że potraktuje to jako lekcję na przyszłość.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com UWAGA JANUSZ

Tagi: Motocykl