ZDrogi.pl
Wybuch opony na A1. Tir uderzył w auto dostawcze

YouTube: Polskie Drogi

Wybuch opony na A1. TIR uderzył w auto dostawcze - Wideo

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Opony są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa jazdy. To one odpowiadają za trzymanie się drogi i hamowanie. Ogumienie w złym stanie może bezpośrednio prowadzić do wypadków, które mogą skończyć się fatalnie.

Dbałość o opony jest ważna zawsze - niezależnie od tego, jakim autem się poruszamy. W autach sportowych pozwala efektywnie wykorzystywać moc, a w osobowych bezpiecznie pokonywać kolejne kilometry. W autach dostawczych koła muszą radzić sobie z ogromnymi obciążeniami - efekty złego stanu ogumienia widać na poniższym filmie.

Nagranie opublikowano na kanale „Polskie Drogi". Widzimy na nim TIR-a jadącego autostradą A1 w kierunku Ostrawy, przed zjazdem w gminie Mszana. W pewnym momencie jedno z kół wybucha i auto zjeżdża na lewą stronę. Ciężki pojazd taranuje małego dostawczaka i przyciska go do barierki.

Tym razem na szczęście nikt nie ucierpiał

Nie trudno sobie wyobrazić potencjalnie tragiczne konsekwencje, gdyby na do zdarzenia doszło na drodze bez oddzielonych pasów ruchu.

Podobne zdarzenia dzieją się dość często. Głównie dotyczą aut ciężarowych

Wystrzał opony w autach ciężarowych nie jest więc niczym nadzwyczajnym na polskich drogach. Najczęściej przyczyną są oszczędności, które sprawiają, że ogumienie ma za sobą przesadnie duże przebiegi. Często też kupowane są opony niskiej jakości, które gorzej znoszą ciężką pracę.

Tym razem osoba prowadząca pojazd użytkowy bezpiecznie wytraciła prędkość i wyszła ze zdarzenia bez szwanku. Oba pojazdy zostały wyraźnie uszkodzone (mały dostawczak), ale na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń w tym zdarzeniu.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Nowe pytania na prawo jazdy 2021 r. Jeśli zdobędziesz 10 punktów to WIELKI SZACUN!

Pytanie 1 z 16

Czy inspektor transportu drogowego podczas kontrolowania pojazdu, który wykonuje transport drogowy, ma prawo weryfikować dane o pojeździe w Centralnej Ewidencji Pojazdów?

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: YouTube/Polskie Drogi

Piotr SzczurowskiAutor

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >