ZDrogi.pl

YouTube: Polskie Drogi

Wybuch opony na A1. TIR uderzył w auto dostawcze - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Opony są niezwykle istotne dla bezpieczeństwa jazdy. To one odpowiadają za trzymanie się drogi i hamowanie. Ogumienie w złym stanie może bezpośrednio prowadzić do wypadków, które mogą skończyć się fatalnie.

Dbałość o opony jest ważna zawsze - niezależnie od tego, jakim autem się poruszamy. W autach sportowych pozwala efektywnie wykorzystywać moc, a w osobowych bezpiecznie pokonywać kolejne kilometry. W autach dostawczych koła muszą radzić sobie z ogromnymi obciążeniami - efekty złego stanu ogumienia widać na poniższym filmie.

Nagranie opublikowano na kanale „Polskie Drogi". Widzimy na nim TIR-a jadącego autostradą A1 w kierunku Ostrawy, przed zjazdem w gminie Mszana. W pewnym momencie jedno z kół wybucha i auto zjeżdża na lewą stronę. Ciężki pojazd taranuje małego dostawczaka i przyciska go do barierki.

Tym razem na szczęście nikt nie ucierpiał

Nie trudno sobie wyobrazić potencjalnie tragiczne konsekwencje, gdyby na do zdarzenia doszło na drodze bez oddzielonych pasów ruchu.

Podobne zdarzenia dzieją się dość często. Głównie dotyczą aut ciężarowych

Wystrzał opony w autach ciężarowych nie jest więc niczym nadzwyczajnym na polskich drogach. Najczęściej przyczyną są oszczędności, które sprawiają, że ogumienie ma za sobą przesadnie duże przebiegi. Często też kupowane są opony niskiej jakości, które gorzej znoszą ciężką pracę.

Tym razem osoba prowadząca pojazd użytkowy bezpiecznie wytraciła prędkość i wyszła ze zdarzenia bez szwanku. Oba pojazdy zostały wyraźnie uszkodzone (mały dostawczak), ale na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń w tym zdarzeniu.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Tagi:

WypadekBezpieczeństwo

Podobne artykuły

Na drogach

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko
Czytaj więcej >

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]