ZDrogi.pl

Youtube

Kierujący TIR-em chciał przechytrzyć innych kierowców. Spotkała go szybka karma - Wideo

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

O tym, że drogowe cwaniactwo nie popłaca, wiadomo nie od dziś. Kilka dni temu przekonał się o tym pewien kierowca zawodowy, który w interesujący sposób chciał zaoszczędzić swój cenny czas. Jak się okazało, karma spotkała go bardzo szybko.

Roboty drogowe to nieodłączny element publicznych tras. W sporej liczbie przypadków kierowcy mają do czynienia z ruchem wahadłowym.

Takie sytuacje mają miejsce, gdy niemożliwy jest jednoczesny przejazd pojazdów w dwóch kierunkach ruchu np. zwężone odcinki dróg przy braku widoczności drugiego końca.

Incydent, do którego doszło w podobnych warunkach, miał miejsce na jednym z odcinków drogi krajowej numer 19. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także szybko regulować ruch, zastosowano sygnalizację świetlną.

Jak się okazało, nie wszyscy zmotoryzowani stosowali się do wskazań sygnalizatora z należytym respektem.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Idealnym przykładem może być kierowca zawodowy, który w bezczelny sposób chciał zaoszczędzić kilka minut, przejeżdżając na czerwonym. Na szczęście próba przechytrzenia innych uczestników ruchu, spełzła na niczym.

Kierujący TIR-em wjechał na zwężony odcinek jezdni, ignorując fakt, że zrobił to na czerwonym świetle. Na drodze cwaniaczka stanął jednak kierujący samochodem dostawczym, który nie czuł respektu przed wielotonowym składem i nie odpuścił.

Jak się okazało, kierowca zawodowy musiał cofać do miejsca, w którym rozpoczynał się ruch wahadłowy. Tym samym bardzo szybko zapłacił za swoje nieodpowiedzialne, a zarazem bezczelne zachowanie.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube

Tagi:

Podobne artykuły

Wideo

Kierowca Bolta wyrzucił niewidomą z samochodu. Nie chciał podróżować z psem
Czytaj więcej >

Wideo

Kurier nie zauważył pociągu. Niewiele zostało z jego auta
Czytaj więcej >

Wideo

Kierowca audi w porę zauważył pędzące za nim auto. Uciekł w ostatniej chwili
Czytaj więcej >

Wideo

W ułamku sekundy wylądowała na jezdni. Skuterzystka miała ogromnego pecha
Czytaj więcej >

Wideo

Policjanci z Bydgoszczy ukarali ośmiu kierowców. Wszystko dzięki dronowi - Wideo
Czytaj więcej >

Wideo

O mały włos od tragedii. Kierowca Audi niemal potrącił dziewczynkę - Wideo
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]