ZDrogi.pl
Audi pirat drogowy Warszawa

youtube.com crescit eundo

Pirat drogowy z audi terroryzuje ulice. Kierowcy zbierają na niego dowody - Wideo

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pirat drogowy w audiA6 stwarza nie tylko ogromne zagrożenie, ale również działa na nerwy innych uczestników ruchu. W internecie zaczęły pojawiać się filmy i wpisy, komentujące jego niebezpieczną jazdę. To raczej kwestia czasu, aż zostanie ukarany.

Pirat drogowy

Pirat drogowy z audi A6 terroryzuje warszaskie ulice. Na portalu tablica-rejestracyjna.pl, zaczęły się pojawiać komentarze z kolejnymi oskarżeniami o przewinienia. Niektóre zawierają nawet dowody w postaci filmów.

Na pierwszym z nich, widzimy jak kierujący audi wykorzystuje pas awaryjny do wyprzedzenia kierowców stojących w korku. Grozi za to mandat 300 zł, gdyż jest to przestrzeń na drodze, zgodnie z nazwą, dla aut, które np. doznały awarii technicznej i muszą się niezwłocznie zatrzymać.

To jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Inny kierowca oskarża pirata drogowego o cofanie pod prąd. Ponadto kierujący audi miał zatrzymywać się na środku ulicy i włączać awaryjne, żeby napisać wiadomość sms.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Inny kierowca zarzucił kierującemu Audi skręt w lewo z trzeci prawego pasa, oraz wymuszanie pierwszeństwa na wysepce. Ponadto autor komentarza nie zauważył aby pirat drogowy używał kierunkowskazów.

Kolejne oskarżenie jest ponownie z dowodem w postaci filmu. Na nagraniu widać jak nak kierujący audi zjeżdża zmienia pas prosto ze strefy wyłączonej z ruchu, do tego zajeżdżając drogę nagrywającemu.

Chwilę później zmienia pas na prawy i właśnie od prawej strony wykonuje manewr wyprzedzania. Oczywiście prawo tego nie zabrania, ale jest to dosyć niebezpieczne. Zwłaszcza, że lewy pas wydawał się wolny.

Pirat drogowy chyba zauważył, że ktoś za nim jedzie i go nagrywa, więc w pewnym momencie zmienia pas (wrzucając kierunkowskaz już w trakcie manewru, a nie przed) i zajeżdża drogę. Następnie audi dosyć ostro hamuje, prowokując niebezpieczną sytuację.

- Wyślij, gdzie trzeba, bo wymaga reedukacji, odświeżenia znajomości przepisów oraz wyeliminowania złych nawyków - czytamy w komentarzu.

Nie przesądzałbym jednak, że problemem jest tutaj brak odpowiedniej edukacji. Prawdopodobnie to przekonanie o bezkarności i próba wymuszenia na innych dostosowania się do jego drogowego egoizmu.

Problemem więc nie jest brak znajomości przepisów, a zwyczajne cwaniactwo. Pozostaje mieć nadzieję, że sprawą zajmie się policja.

Źródło: tablica-rejestracyjna.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >