ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca audi wyprzedzał na zakręcie. Prawie doszło do groźnego wypadku - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:42

Kierowca audi wyprzedzał na zakręcie. Prawie doszło do groźnego wypadku - Wideo

audi-niebezpieczny-kierowca
Youtube.com Maciej Figas

Ten kierowca audi raczej nie może się pochwalić rozsądkiem na drodze. Śpieszył się tak bardzo, że wyprzedzał na zakręcie. Nieomal doprowadził do groźnego wypadku.

Audi z nagrania jest najlepszym przykładem tego, jak "nie jeździć". Kierowca, który się śpieszył, podjął ogromne ryzyko. Nie ryzykował jednak tylko swoim zdrowiem i życiem, ale także innych uczestników drogi. Niewiele brakowało, a doszłoby do groźnego wypadku.

Kierowca audi sprowokował śmiertelnie niebezpieczną sytuację

Jak wskazuje datownik na nagraniu, do zdarzenia doszło 3 marca 2021 roku (nagranie trafiło do sieci 23 kwietnia). Kierowca audi mimo tego, że był przed zakrętem, zdecydował się na manewr wyprzedzania. Oczywiście jak to w takich miejscach bywa, nie mógł zobaczyć, czy coś jedzie z naprzeciwka.

A tak się złożyło, że z naprzeciwka jechał ford focus. Autor filmu aż zjechał do prawej strony jezdni, żeby zrobić miejsce piratowi drogowemu z audi. Wyprzedzający w trakcie manewru nieomal zderzył się czołowo z fordem, zabrakło ok. metra do kolizji.

Na filmie widać również, że kierowca audi jechał ze znaczną prędkością. Nawet tak niebezpieczne zdarzenie nie sprawiło, że zwolnił. Czarne kombi praktycznie w mgnieniu oka zaczęło znikać z zasięgu wzroku autora nagrania.

Bandytyzm drogowy kierowcy audi. Niewiele zabrakło do groźnego wypadku

Nagrywający skomentował to kilkoma dosadnymi wulgaryzmowi. Trudno mu się dziwić, bo na takie zachowania na drodze brak innych słów. Przez swój pośpiech, kierowca audi mógł spowodować poważny wypadek, a biorąc pod uwagę prędkość, być może nawet śmiertelny.

Dlatego należy pamiętać, aby nie wyprzedzać tam, gdzie jest to zabronione. Nie bez powodu na jezdni narysowano linię ciągłą. Tak samo jak nie wyprzedzamy przed zakrętem, czy wzniesieniem. Wykonując taki manewr na drodze jednojezdniowej, musimy mieć pewność, że nie zderzymy się z kimś jadący z naprzeciwka.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com Maciej Figas

Powiązane