ZDrogi.pl > Na drogach > Koszmar na autostradzie A4. Samochód wypadł z trasy i uderzył w dach budynku
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:42

Koszmar na autostradzie A4. Samochód wypadł z trasy i uderzył w dach budynku

OSP Grojec
OSP Grojec

Do przerażającego zdarzenia doszło w środę rano na autostradzie A4 w okolicach Krakowa. Jedna osoba zginęła po tym, jak samochód osobowy wypadł z trasy i uderzył w dach pobliskiego budynku.

Brawura, nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków panujących na drodze to jedne z głównych czynników odpowiedzialnych za tragiczne wypadki na publicznych trasach.

Do incydentu doszło w środę 28 kwietnia na jednym z odcinków autostrady A4 w pobliżu węzła Rudno (woj. małopolskie). Około godziny 5.00 rano, lokalne służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące tragicznego wypadku.

Wstępne ustalenia miejscowej policji wykazują, że kierujący osobówką w pewnym momencie stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem, zjechał z drogi, a następnie przebił barierki ochronne.

Samochód wielokrotnie dachował, a finalnie z wielką siłą uderzył w okoliczny budynek obsługi autostrady VIA, lądując, a zarazem uszkadzając dach.

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku zespołu medycznego, życia kierowcy nie udało się uratować. Mężczyzna zginął na miejscu.

Aktualnie zarówno przyczyny, jak i okoliczności tego koszmarnego incydentu będą ustalane przez lokalnych mundurowych, którzy będą pracować pod nadzorem prokuratora.

Niestety, ale nie był to jedyny tak tragiczny incydent, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. Do koszmarnego zdarzenia doszło na trasie między Kostrzynem nad Odrą a Górzycą (woj. lubuskie).

Zderzył się dwa pojazdy ciężarowe i jedno osobowe. W wyniku zderzenia doszło do pożaru, nie żyje jedna osoba.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl