ZDrogi.pl > Na drogach > Jechał 143 km/h zabudowanym. Stracił prawo jazdy - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:40

Jechał 143 km/h zabudowanym. Stracił prawo jazdy - Wideo

Jechał 143 km/h w terenie zabudowanym - Wideo
Jechał 143 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy i otrzymał 14 punktów karnych / Źródło: Materiały Policyjne

Policjanci zatrzymali auto marki BMW, które gnało drogą ze Skrzyszowa do Szynwałdu z prędkością 143 km/h. To stanowczo więcej, niż jest dozwolone w terenie zabudowanym.

Za kierownicą pojazdu siedział 21-letni mieszkaniec gminy Ryglice.

Funkcjonariusze z nieoznakowanego radiowozu w trakcie kontroli drogowej odkryli, że auto, którym się poruszał, miało niesprawne światło stopu oraz kompletnie łyse opony na przedniej osi.

Policjanci zapytali kierowcę, dlaczego nie szanuje swojego ani cudzego życia. Odpowiedź 21-latka raczej funkcjonariuszy zaskoczyła.

Mężczyzna zdradził, że po prostu lubi taki styl jazdy i w pełni świadomie podejmuje ryzyko. Jego koledzy też nie mają nic przeciwko szybkiej jeździe.

Zobacz także: Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Kierowca prędko nie wróci za "kółko"

Kontrola zakończyła się odebraniem prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego, mandatem oraz 14 punktami karnymi. Czy sprawi to, że kierowca zacznie w przyszłości jeździć zgodnie z przepisami?

21-latek jechał prędkością 143 km/h w terenie zabudowanym, więc liczył się z możliwością utraty uprawnień.

W BMW, poza 21-letnim kierowcy, znajdowało się czterech pasażerów. Jeden z nich nie miał zapiętych pasów. To, w połączeniu z prędkością pojazdu, mogło doprowadzić do tragedii.

Właściciel BMW został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł, 14 punktami karnymi oraz stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Może, dzięki tej karze, 21-latek w przyszłości zastanowi się, nim złamie przepisy.

Wideo z przejazdu 21-latka publikujemy poniżej:

Źródło: Policja.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane