ZDrogi.pl > Na drogach > Gdańsk. Motocyklista zginął w tragicznym wypadku
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:55

Gdańsk. Motocyklista zginął w tragicznym wypadku

wypadek-smiertelny-motocyklisty
Pomorska Policja

Śmiertelny wypadek motocyklisty. 48-latek na jednośladzie zderzył się czołowo z mazdą. Zginął na miejscu,

Do tragicznego wypadku doszło wieczorem 20 maja w Gdańsku na ul. Nowatorów. Na miejsce wezwano służby ratunkowe oraz policję. Mimo prób reanimacji nie udało się uratować życia 48-letniego motocyklisty. Na miejscu czynności prowadził prokurator.

Przyczyny wypadku motocyklisty

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ze względu na utrudnienia wyznaczyli objazdy, oraz kierowali ruchem. Wraz z prokuratorem przeprowadzono oględziny, zebrano ślady i ustalono świadków zdarzenia. Policyjny technik sporządził dokumentację techniczną.

Według wstępnych ustaleń motocyklista jechał w kierunku ul. Słowackiego. Na ruchu drogi miał stracić panowanie nad pojazdem i zjechać na przeciwny pas ruchu, w efekcie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącą mazdą. Jak ustalili policjanci, kierowca auta osobowego był trzeźwy. Sprawą zajmą się śledczy, którzy dokładniej ustalą przyczyny wypadku.

Policja radzi motocyklistom, jak mogą minimalizować ryzyko wypadku

Policja po raz kolejny przypomina motocyklistom o tym, aby zachowali wyjątkową ostrożność na drodze. Kierujący jednośladami są niechronionymi uczestnikami ruchu i zwykle odnoszą ciężkie obrażenia w wypadkach. Dlatego tak istotny jest odpowiedni ubiór, odpowiednie buty, spodnie, kurtka, rękawice oraz kask. W wielu sytuacjach mogę one uratować życie.

Funkcjonariusze przypominają także o widoczności, którą można poprawić poprzez czyste i sprawne światła, oraz przez używanie elementów odblaskowych, takich jak kamizelki, czy szelki odblaskowe. Istotne jest również dostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie że prędkość często bywa przyczyną śmierci motocyklistów.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Pomorska Policja