ZDrogi.pl
Pościg zatrzymanie kierowcy

Policja Pomorska

Nie miał prawa jazdy, ale miał środki odurzające. Wpadł przez prędkość - Wideo

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pościg policji skończył się, gdy ścigany rozbił się na barierach. 23-latka zatrzymano za ucieczkę przed policją. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki oraz nie miał prawa jazdy.

Do policyjnego pościgu doszło na trójmiejskiej obwodnicy. Wieczorem 19 maja, funkcjonariusze zauważyli mazdę, której kierowca przekraczał dozwoloną prędkość. Na początku wszystko wskazywało na to, że się zatrzyma, jednak w pewnym momencie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać przed policją.

Pościg policji za podejrzaną mazdą

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, oraz ruszyli do pościgu za sprawcą. Kierujący mazdą w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki rozdzielające pasy ruchu. Gdy tylko auto się zatrzymano, sprawca został błyskawicznie ujęty.

Jak widać na nagraniu, policjanci się "nie pieścili". Sprawca został siłą wyciągnięty z auta, skuty i zaprowadzony do radiowozu. Okazało się, że uciekinier to 23-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Sprawca miał zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące (nomen omen za przekraczanie prędkości), a jego auto było bez aktualnego przeglądu.

To jednak nie koniec problemów 23-latka. Policjanci znaleźli w jego aucie woreczek strunowy z zielonym suszem. Analizy w laboratorium udowodniły, że było to kilka porcji marihuany. Uciekinierowi pobrano krew do badań, ze względu na podejrzenie, jakoby prowadził pod wpływem narkotyków.

Viral Hog

Tragiczny błąd kierowcy. Matka ratuje swojego synka przed pewną śmiercią - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Kara za pościg to dopiero wierzchołek góry lodowej

23-latek został ukarany trzema mandatami, za spowodowanie kolizji, jazdę bez uprawnień i przekroczenie prędkości. Zatrzymano także dowód rejestracyjny pojazdu. Za niezatrzymanie się do kontroli policja zawnioskowała o przedłużenie okresu zatrzymania prawa jazdy.

Ponadto 23-latek poniesie konsekwencje karne. Zarówno niezatrzymanie się do kontroli, jak i posiadanie przy sobie narkotyków to przestępstwa. Za ucieczkę grozi mu do 5 lat więzienia, za narkotyki do 3 lat. Wiele będzie zależeć od tego, co wykażą badania toksykologiczne krwi.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Pomorska Policja

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >