ZDrogi.pl > Na drogach > Dachowała po wymuszeniu pierwszeństwa. Wyglądała na wyraźnie zaskoczoną - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:54

Dachowała po wymuszeniu pierwszeństwa. Wyglądała na wyraźnie zaskoczoną - Wideo

przepisy-ruchu-drogowego-na-rondzie
Youtube.com Autem Szanuje Zasady

Przepisy ruchu drogowego raczej nie są jej za dobrze znane. Kobieta wymusiła pierwszeństwo, w efekcie doszło do kolizji i dachowała. Patrząc po reakcji, nie spodziewała się zderzenia.

Przepisy ruchu drogowego w kwestii rond, są jasne. Jeśli jedziemy wewnętrznym pasem i chcemy zjechać ze skrzyżowania o ruchu okrężnym, musimy ustąpić pierwszeństwa kierowcom jadącym pasem zewnętrznym. Wielu polskich kierowców ma jednak z tym spory problem.

Brak znajomości przepisów ruchu drogowego prowadzi do takich sytuacji

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 10 maja koło godziny 14 na rondzie ulicy Mokronoskiej we Wrocławiu. Jak widać na nagraniu, kobieta jechała wewnętrznym pasem ronda. W tym samym czasie, po zewnętrznej jechała ciężarówka.

Kierująca popełniła poważny błąd, bo zjechała z ronda, nie upewniając się, czy ustępuje pierwszeństwa kierowcy na pasie zewnętrznym. Kierowca ciężarówki nie miał szans jej zauważyć, uderzył więc forda w bok, a auto ze względu na kąt uderzenia, wywróciło się na dach.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Kobieta może mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie

Z samochodu wyczołgała się młoda kobieta, która wyglądała na wyraźnie zaskoczoną zdarzeniem. Nie wiadomo, czy miała pretensje do kierowcy ciężarówki, czy od początku zdawała sobie sprawę ze swojej winy. Mowa ciała wskazuje na to pierwsze, ale bez nagranego w tym momencie dźwięku, można tylko spekulować.

Jak podaje autor nagrania, kobieta przyjęła mandat od policji. Dlatego też pamiętajmy, aby na rondzie zachować szczególna ostrożność. Przypadków podobnych kolizji nie brakuje, a nie zawsze mogą się one skończyć niegroźną stłuczką.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Źródło: Youtube.com Autem Szanuje Zasady