ZDrogi.pl > Aktualności > Dramat podczas wyprzedzania. Ciężarówka z ładunkiem zgniotła SUV-a jak puszkę - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:41

Dramat podczas wyprzedzania. Ciężarówka z ładunkiem zgniotła SUV-a jak puszkę - Wideo

CGTN
CGTN/Youtube

O niewyobrażalnym szczęściu może mówić kierowca SUV-a, który nieudany manewr wyprzedzania mógł przypłacić własnym życiem. Ciężarówka wypełniona kamieniami dosłownie zmiażdżyła luksusowe audi.

Cud można zdefiniować na wiele sposobów. Używając jednak profesjonalnej nomenklatury, jest to irracjonalne zjawisko, które bywają sprzeczne z prawami natury, a także wszelkiej logiki.

Mianem prawdziwego cudu, może zostać określona poniższa sytuacja. Kierowca audi sprokurował niebezpieczny incydent, a następnie przeżył przygniecenie przez ogromną ciężarówkę.

Zdarzenie miało miejsce już jakiś czas temu w miejscowości Kunming, w południowo-zachodniej prowincji Yunnan w Chinach. Warto jednak je przypomnieć, by uświadomić wszystkim zmotoryzowanym, jak poważne konsekwencje może mieć jeden, nawet najmniejszy błąd podczas jazdy samochodem.

Głównym winowajcą tego zdarzenia jest kierowca SUV-a, który zmusił kierującego ciężarówką do nagłego skrętu. Jak się okazało, pojazd stracił kontrolę, co doprowadziło do jego przewrócenia.

W momencie zdarzenia, ciężarówka przewoziła żwir, który dosłownie zasypał osobowe audi. Kierowca niemieckiego pojazdu, cudem przeżył to zdarzenie.

Incydent został zarejestrowany przez kamerę monitoringu. Nagranie ukazuje bohaterską postawę świadków zdarzenia, którzy bez chwili zawahania rzucili się z pomocą. Na szczęście ich wysiłek przyniósł pożądany efekt, ponieważ uratowali oni kierującego audi.

Zdecydowali się oni na wybicie szyb w pojeździe, a także energiczne odgarnianie żwiru z zasypanego auta.

Wiadomo, że kierowca trafił do najbliższej jednostki medycznej. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń i po niezbędnym pobycie w szpitalu, powrócił do pełnej sprawności.

Na nagraniu widać, że SUV został dosłownie zmiażdżony przez masywną ciężarówkę. Materiał udowadnia, że jeden, nawet najmniejszy błąd może być bardzo kosztowny i zakończyć się poważnym incydentem. Tym razem bohater poniższego nagrania, skutecznie oszukał śmierć. Następnym razem może mieć jednak zdecydowanie mniej szczęścia.

Źródło: CGTN Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Tagi: Wypadek Audi