ZDrogi.pl > Aktualności > Wrocław. Kierowca dał policjantom fałszywe prawo jazdy, bo "takie wydali mu w szkole jazdy"
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:39

Wrocław. Kierowca dał policjantom fałszywe prawo jazdy, bo "takie wydali mu w szkole jazdy"

Kierowca posługiwał się podrobionym prawem jazdy
Materiały Policyjne

Policjanci z wrocławskiej komórki grupy „Speed” na jednej z patrolowanych dróg zostali wyprzedzeni przez osobową hondę.

Ponieważ pojazd poruszał się zdecydowanie szybciej, niż przewidują ograniczenia, funkcjonariusze ruszyli dokonać pomiaru. Wideorejestator wykazał 124 km/h przy ograniczeniu do 70 km/h.

Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali kierowcę

Zatrzymany do kontroli kierowca miał jednak znacznie więcej na sumieniu. Siedzący za kierownicą obcokrajowiec podał funkcjonariuszom swój paszport oraz prawo jazdy, które już na pierwszy rzut oka różniło się od prawdziwego.

Policjanci zauważyli, że czcionka oraz materiał, z jakiego wyprodukowano blankiet, różnią się od tych na prawdziwym dokumencie. Funkcjonariusze z grupy „Speed” widzieli takich dokumentów tysiące, więc natychmiast zauważają każde odstępstwo od normy.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca dalej utrzymywał, że legalnie otrzymał dokument

Sprawdzono mężczyznę w policyjnych systemach informatycznych i okazało się, że nie mają pokrycia jego dane osobowe.

Mimo przyłapania na posługiwaniu się podrobionym dokumentem mężczyzna dalej brnął w kłamstwo. Policjanci jednak nie dali się nabrać na naciąganą historyjkę.

Utrzymywał, że taki dokument został wydany w szkole jazdy, w której odbywał kurs i nie był świadomy, że dokument jest fałszywy. Może następnym razem powinien złożyć wniosek o wyrobienie dokumentu do urzędu?

Za posługiwanie się podrobionym dokumentem jako autentycznym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`