ZDrogi.pl
Ciężarówka przepchane auto

youtube.com Ala Hawa Toronto على هوا تورنتو

Ciężarówka przepchała Mini przez kilkaset metrów, kierowca go "nie zauważył" - Wideo

28 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Ciężarówka na wiadukcie autostrady przepchnęła mini coopera przez 700 metrów. Kierowca twierdził, że niczego nie zauważył. Kobiecie jakimś cudem nic się nie stało.

Ciężarówka pchała auto przez 700 metrów

Amerykańskie ciężarówki mają słynne "nosy", które zmniejszają widoczność z perspektywy kabiny kierowcy. To nagranie to idealny przykład sytuacji, w której może być to niebezpieczne, oczywiście przy założeniu, że kierowca zawodowy nie kłamał.

Film został zarejestrowany w Kanadzie, w której również popularny jest ten typ ciężarówek. Do zdarzenia doszło na Garinder Expressway w Toronto.

Jak pisze portal driving.ca, kierująca wjeżdżała na drogę ekspresową, gdy nagle w tył jej pojazdu wjechała ciężarówka. Mini cooper, którym jechała kobieta, obrócił się o 90 stopni i w ten sposób był pchany przez 700 metrów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Za kierownicą kompakta siedziała 26-letnia pielęgniarka w Toronto. Jak sama przyznała, nie miała kompletnie pojęcia, dlaczego mimo zderzenia, kierowca się nie zatrzymuje.

- Pamiętam, jak trzymałam klaskon i kierownicę, cały czas krzycząc, myślałam, ze umrę. Nie wiedziałem czy moje mini się przewróci na dach, czy zostane wepchnięta w inne jadące auto - relacjonuje kobieta.

Auto nie przewróciło się na dach prawdopodobnie ze względu na nisko umieszczony środek ciężkości. Co więcej, kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, była jednak wstrząśnięta niebezpieczną sytuacją, jaka ją spotkała.

Ciężarówka w końcu została zatrzymana

Zdarzenie zostało nagrane przez przypadkowego świadka, który akurat przebywał na balkonie swojego mieszkania. Na filmie można zauważyć, jak spod opon wydobywał się dym, ale kierowca zdawał sie tego nie zauważać.

Jak relacjonuje kanadyjski portal, w końcu pozostali kierowcy spostrzegli, co się dzieje i zaalarmowali kierowcę o zagrożeniu. Teraz kierujący ciężarówką odpowie za stworzenie zagrożenia na drodze. Sam tłumaczył się, że nie zauważył drugiego pojazdu.

Wypadki z udziałem kobiet w Kanadzie stały się ostatnio tematem dyskusji, po tym jak udowodniono, że odnoszą rany w wypadkach częściej niż mężczyźni. Wynika to głównie z tego, ze z reguły kobiety wybierają mniejsze i lżejsze auta niż mężczyźni (co przekłada się na ich bezpieczeństwo).

Natomiast w Polsce, jak wskazją dane Komendy Głównej Policji, mężczyźni częściej powodują wypadki i kolizje niż kobiety. Jednak najprawdopodobniej wynika to z tego, że mężczyzn z prawem jazdy jest o kilka milionów więcej niż kobiet.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >